ФОП одночасно продає товар і надає онлайн-послуги: що потрібно знати про фіскалізацію змішаної діяльності

ФОП 2 група ЄП продає одяг в магазині, фіскалізацію проводить через РРО. Також в Інстаграмі продає онлайн курс з розвитку особистості. Оплата проходить через Wayforpay на рахунок ФОПа. Чи потрібно фіскалізувати ці послуги? Якщо ФОП продає товар в роздріб, то тоді потрібно фіскалізувати і навіть онлайн послуги?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


При наданні онлайн-послуг з оплатою через сервіси переказу коштів фіскальний чек оформлювати не потрібно.


Це регулюється п. 14 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який звільняє від застосування РРО/ПРРО розрахунки за послуги, що здійснюються виключно через банківські системи дистанційного обслуговування та сервіси переказу коштів.


Важливо розуміти, що WayForPay входить до переліку офіційно визнаних сервісів переказу коштів, як і LiqPay, Portmone, iPay та Easy Pay. Це підтверджується роз'ясненнями податкових органів та листом НБУ від 15.01.2021 №57-0010/3184.


Той факт, що ФОП паралельно здійснює роздрібну торгівлю товарами з використанням РРО, не впливає на необхідність фіскалізації платежів за онлайн-послуги. Податкові органи підтверджують, що навіть при одночасному продажу товарів можна не застосовувати ПРРО для послуг, якщо оплата за них проходить через відповідні платіжні системи.


До банківських систем дистанційного обслуговування, через які також можна приймати оплату без застосування РРО, належать такі популярні сервіси як Приват24 та Ощад24/7.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇