Відшкодування ПДВ із державного бюджету – це важливий механізм для підтримки спроможності бізнесу. Для платників ПДВ ключовим є розуміння умов, сум та термінів цього процесу, щоб уникнути затримок і відмов.
Фахівці ГУ ДПС в Дніпропетровській області звертають увагу, що право на покриття своїх витрат за рахунок бюджетних коштів мають платники, які відповідають вимогам Податкового кодексу України. Це юридичні особи та фізичні особи – підприємці, зареєстровані як платники ПДВ, у яких сума податкового кредиту перевищує податкові зобов'язання за звітний період.
Платник має право вибору, в якій формі отримати відшкодовані кошти. Зокрема, він може одержати заявлену суму на рахунок, або зарахувати її у сплату боргу з ПДВ чи у сплату загальнодержавних податків і зборів, наприклад, самого ПДВ, акцизного податку, деяких видів рентної плати.
Але не можна використати відшкодування для сплати:
- Місцевих податків.
- Податків, які розподіляються між державним і місцевим бюджетом:
- рента за спецводокористування;
- податок на прибуток підприємств.
Одним з етапів відшкодування ПДВ є проведення камеральної перевірки протягом 20 календарних днів. У цей час податківці можуть призначити позапланову документальну перевірку, яка проводиться протягом 40 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації.
При цьому, по платниках податків, які включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, терміни проведення камеральних і документальних перевірок скорочені до 5 і 10 календарних днів, відповідно.
У разі ж успішного виконання всіх умов відшкодування здійснюється у заявлений платником податку спосіб протягом 5 операційних днів після узгодження суми.
Джерело: ДПС
Стаття на тему: