Заперечення на акт перевірки: роз'яснення від податківців

Платники податків мають право оскаржити висновки податкової перевірки, подавши заперечення, додаткові документи та пояснення протягом 10 робочих днів. Платник також має право брати участь у розгляді матеріалів перевірки та надавати усні й письмові пояснення

Податківці нагадують, що нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за платниками податків закріплено право, у разі незгоди з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки (крім документальної позапланової перевірки, проведеної у порядку, встановленому підпунктом 78.1.5 ПКУ), подати до контролюючого органу, який проводив перевірку свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно:


  1. документи, що підтверджують відсутність вини;
  2. наявність пом'якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до ПКУ.

Таке заперечення подається протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). При цьому, платник податків має право брати участь у процесі розгляду матеріалів перевірки особисто або через свого представника.

Безпосередньо під час розгляду матеріалів перевірки платник податку має право надавати письмові та/або усні пояснення з приводу предмета розгляду.


За результатами розгляду матеріалів перевірки та наданих платником пояснень, комісія з розгляду заперечень приймає рішення, що є невід'ємною частиною матеріалів перевірки.


Джерело: ДПС


Статті на тему:


Коли подавати та як оформити заперечення до акта податкової перевірки

За які періоди ДПС може перевірити та донарахувати податки

Що можуть перевіряти та вимагати при виїзній перевірці

Як проводять та що перевіряють під час фактичної перевірки


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇