Отримали штраф від постачальника-єдинника: чи може юрособа-високодохідник визнавати витрати

Підприємство нам виставило рахунок про сплату штрафу за простій авто. Ми високодохідник. Постачальник платник єдиного податку 3 група з ПДВ. Чи можемо суму штрафу включити у витрати?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Ви можете цю суму включити до складу витрат у бухобліку. Так, на дату визнання такого штрафу зробіть запис: Дт 948 Кт 631, а по факту його оплати буде запис: Дт 631 Кт 311. А от з метою оподаткування такі витрати доведеться нівелювати.


Адже відповідно до пп. 140.5.11 ПКУ бухфінрезультат до оподаткування слід збільшувати на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди), нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів, у тому числі у сфері зовнішньоекономічної діяльності, на користь осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб, які є платниками податку на доходи фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу, а також на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства.


У додатку РІ означену різницю відображають у рядку 3.1.11.


Отже, як бачите, коригувальні платники податку на прибуток (до яких належить й ваше підприємство) з метою оподаткування змушені нівелювати за допомогою коригування із пп. 140.5.11 ПКУ витрати, відображені в бухобліку на суму визнаних «податкових» штрафів та штрафів, нарахованих на користь не платників податку на прибуток (наприклад, єдинників).


В даному ж разі, судячи із запитання, мова йде про нарахування штрафу якраз на користь платника єдиного податку. А раз так, то коригування із пп. 140.5.11 ПКУ на такі операції поширюється в повній мірі. Тому такий штраф вам треба показувати у рядку 3.1.11 додатка РІ.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇