Відпустка без збереження заробітної плати у податковому розрахунку 2025

У 2025 році правила відображення відпустки без збереження заробітної плати у податковому розрахунку зазнали змін, що вимагає уважного підходу з боку податкових агентів. Важливо правильно заповнити Додаток Д1, зазначаючи кількість днів відпустки та порівнюючи нарахування з мінімальною базою. У випадку, якщо працівник не отримував доходів протягом місяця, ЄСВ не нараховується, і в податковому розрахунку відображаються нульові суми

Відпустка за власний рахунок відображається у Додатку Д1 відповідно до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків ‒ фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі ‒ Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.


Відповідно до Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Заповнюються всі дані працівника, але крім зазначення відомостей в полі Кількість днів перебування у трудових відносинах, зазначається також Кількість днів без збереження заробітної плати.

У випадку, якщо відпустка за власний рахунок триває не повний місяць і працівник має за такий місяць ще й зарплату, вона порівнюється з мінімальною базою (у 2025 році 8000 грн), навіть, якщо працівник працював лише один день.

У разі якщо відпустка за власний рахунок триває весь місяць і працівник не працював у місяці жодного дня та йому не нараховували жодних доходів (премії, оплата щорічної відпустки, оплата за цивільно-правовими договорами (ЦПД), певні компенсації), та за місяць нульовий дохід, то ЄСВ не нараховується, так як база для його нарахування дорівнює нулю. У Податковому розрахунку щодо працівника зазначаються нульові суми ЄСВ.

Джерел: ПФУ


Стаття на тему:


Місячний Податковий розрахунок з ПДФО, ЄСВ та військового збору: як заповнити

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇