👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Законодавство України не встановлює обмежень щодо терміну перебування особи у статусі зниклого безвісти. Роботодавець зобов'язаний зберігати за таким працівником робоче місце до моменту припинення його розшуку.
Відповідно до Закону України від 12.07.2018 №2505-VIII «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин», особа вважається зниклою безвісти до моменту припинення її розшуку. Це означає, що роботодавець не має права самостійно приймати рішення про звільнення такого працівника або заміщення його посади на постійній основі.
При веденні табельного обліку відсутність працівника, який має статус зниклого безвісти, позначається кодом «ІН» (інший невідпрацьований час, передбачений законодавством). Цей код використовується протягом усього періоду відсутності працівника, доки його статус не зміниться.
Важливо розуміти, що згідно з частиною 5 статті 119 Кодексу законів про працю, за працівником, який має статус зниклого безвісти, зберігаються робоче місце та посада. Це положення діє безстроково, доки не з'являться законні підстави для припинення трудових відносин.
Єдиною законною підставою для припинення трудових відносин з працівником, який зник безвісти, є рішення суду про оголошення його померлим. До моменту прийняття такого рішення роботодавець зобов'язаний зберігати посаду за працівником та вести відповідний облік його відсутності.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar