Оклад у валюті: який курс застосовувати при перерахунку в гривні

У штатному розписі оклад зазначений у валюті. Перерахунок у гривні плануємо робити по курсу купівлі валюти з прив'язкою до відповідного банку на останній день місяця. Можна застосовувати такий валютний курс чи потрібно лише курс НБУ застосовувати?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Можна, за умови визначення такого порядку розрахунку у колективному чи індивідуальному трудовому договорі.


Сторони трудового договору можуть визначати розмір заробітної плати працівника в іноземній валюті, що не суперечить ст. 192, ст. 533 ЦКУ (постанова Верховного Суду від 26.06.2019 №761/21776/16-ц).


Таким чином, у штатному розписі та наказі про прийняття на роботу (контракті) можна зазначати оклад у валюті.


Нарахування і виплата зарплати відбуватиметься лише в національній валюті, адже це пряма вимога ст. 23 Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці».


Згідно зі ст. 533 ЦКУ якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.

Таким чином, курс за замовчуванням – курс НБУ на дату нарахування зарплати, але колективним чи індивідуальним трудовим договором можна визначити інший курс, наприклад, як у вашому запитанні.

👌 Сервіс «Особистий Консультант» це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇