Врахована Таблиця даних може стати для підприємства запобіжником від зупинки реєстрації поданих у майбутньому податкових накладних, але тільки в разі одночасного виконання декількох умов. Саме про це йшлося під час зустрічі керівника податкової служби Запорізької області Оксани Федорової із засновницею одного із провідних в регіоні виробників робочого та військового одягу.
Під час обговорення, Оксана Федорова акцентувала на тому, що врахована Таблиця може бути підставою для автоматичної реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких була зупинена до моменту її врахування. Але для цього необхідно, аби одночасно виконувалися умови, перелічені у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165.
Також, було наголошено, що не існує жодних обмежень щодо кількості разів подання Таблиці. Тож, якщо Таблиця не була прийнята, платник може повторно її подати, врахувавши інформацію, яку отримає від податкової служби.
Начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Михайло Кроль звернув увагу представниці підприємства на те, що Таблицю краще подавати окремо під кожний код УКТ ЗЕД або ДКПП «на виході».
Крім того, коди УКТ ЗЕД та ДКПП товарів/послуг краще заповнювати в тому вигляді, у якому вони будуть відображені у податкових накладних. А також було зазначено, що до Таблиці потрібно додати пояснення з описом своєї господарської діяльності, на підставі чого податківці можуть зробити висновок, що йдеться про реальний бізнес.
Джерело: ДПС