Закон України від 10.10.2024 №4015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» змінив період подання податкового розрахунку.
Тепер роботодавці зобов’язані подавати об’єднану зарплатну звітність у строки, встановлені для податкового місяця.
І це означає, що Податковий розрахунок починаючи з січня 2025 року будемо подавати щомісяця. А це, в свою чергу, змушує внести зміни до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 №4 та форми податкового розрахунку.
Відповідний проєкт наказу від 31.12.2024 вже оприлюднений на офіційній сторінці Міністерства фінансів України. Зокрема, за цим проєктом у новій редакції будуть викладені як сам порядок заповнення та подання податкового розрахунку так і форма розрахунку.
Як зміниться об’єднаний зарплатний звіт та порядок його заповнення?
Зміниться склад розрахунку. Він складається власне із самого розрахунку та шести додатків до нього. Звичайні роботодавці як і раніше будуть заповнювати:
- додаток 1 щодо ЄСВ,
- додаток 4ДФ,
- додаток 5 про трудові відносини,
- додаток 6 про спецстаж.
Тобто кардинальних змін у кількості додатків немає. В цілому і форма залишиться така ж сама як і була при поданні квартального розрахунку.
Але – зникне позначка щодо подання розрахунку зі статусом звітний як довідковий. Також не бачимо в додатках номер місяців у кварталі, що є цілком логічним.
Так і в самому розрахунку в табличній частині будемо зазначати інформацію тільки для одного місяця, а не трьох як це було із квартальною формою. А ось номер розрахунку залишився. Тобто, якщо ви будете подавати звітну форму, то номер розрахунку буде 1, при виправленні помилок і поданні, наприклад, нової звітної чи уточнюючої форми – порядковий номер розрахунку буде збільшуватись.
Є невеликі зміни у рядках, в яких будемо зазначати кількість працівників.
Зокрема СКШП відображатимемо в рядку 101, працівників, яким встановлено інвалідність – в рядку 101.1, облікова кількість штатних працівників – в рядку 102, кількість застрахованих осіб, яким у звітному періоді нараховану зарплату – у рядку 103.
Інші рядки розрахунку в цілому будуть такі ж самі.
А чи зміняться самі правила заповнення податкового розрахунку?
Перше, що змінюється у порядку – це період та строк його подання.
Звітним періодом є календарний місяць. А Розрахунок подається протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Способи подання не змінюються. Розрахунок можна подати в електронній формі, на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації. Якщо кількість рядків не більше 5, то можна подати на папері або надіслати поштою.
При заповненні податкового розрахунку вказується звітний період – рік та місяць. При чому місяць зазначаємо у цифровому значенні від 1 до 12. Також обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку).
Порядок заповнення додатків розрахунку в загальному випадку не змінились. Але відмінності є. Наприклад, при заповненні додатку 5 з’явилась нова категорія застрахованої особи – особи, які є гіг-спеціалістами за гіг-контрактом – категорія 9.
В порядок буде додано правила виправлення помилок за 2021–2024 роки та за періоди до 2021 року, а саме як зазначати період. Також додали можливість в додатку 4ДФ виправити рядок 032 у разі подання за відокремлений підрозділ. Крім того, у новій редакції викладено додатки по порядку 4 – додаток 1,2 та 3. Зокрема в додатку 1 заявились нові категорії застрахованих осіб – 82 та 83 у резидентів Дія сіті. В додатку 2 щодо ознак доходів що зазначається в 4ДФ враховані також попередні зміни.
Висновки
- Мінфін оприлюднив на своєму сайті проєкт наказу про внесення змін до наказу від 13.01.2015 №4.
- Цим проєктом пропонується викласти у новій редакції Порядок заповнення та подання розрахунку, а також його форму. В цілому залишається звична для всіх форма податкового розрахунку та його додатків, але незначні зміни щодо заповнення окремих реквізитів є.
- Вперше місячну форму подаємо за січень 2025 року до 20 лютого.
Джерело: 7eminar