Компанія Google опублікувала звіт про найпопулярніші запити українців у 2024 році. Одним з лідерів таких запитів стало запитання «Що таке довідка ОК-7».
Допоможемо Google розставити крапки над «і» та нагадати, що це за довідка, для чого вона використовується та як її отримати.
Довідка ОК-7 (як і довідка ОК-5) – це індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Довідка ОК-7 містить відомості про суми фактично нарахованої заробітної плати / доходу та про страховий стаж за період із 2011 року.
Найчастіше довідку ОК-7 використовують для визначення страхового стажу для розрахунку сум лікарняних, нарахування допомоги по безробіттю тощо.
Отримати свою довідку ОК-7 може застрахована особа. Страхувальник має можливість сформувати таку довідку про застраховану особу лише за період перебування з нею в трудових відносинах.
Способи отримання:
1. Особисто, звернувшись до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з паспортом та довідкою про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Довідка видається безоплатно в день звернення.
2. Онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або у мобільному застосунку «Пенсійний фонд». Для одержання довідки через вебпортал Фонду потрібно виконати такі кроки:
- натисніть «Вхід» та авторизуйтесь у зручний для вас спосіб (за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), або системи GOV.UA, або «Дія.Підпис»);
- у розділі «Комунікації з ПФУ» оберіть пункт «Запит на отримання електронних документів»;
- у полі «Тип звернення» оберіть «Довідка ОК-7» (загальні дані вже будуть заповнені системою) та надайте згоду на передачу та обробку своїх персональних даних (проставивши відповідну галочку-відмітку у визначеному полі);
- після цього натисніть «Відправити до ПФУ»;
- довідка формується і надсилається автоматично в особистий кабінет (розділ «Мої звернення»).
3. Також онлайн довідку можна отримати на порталі «Дія» чи в мобільному застосунку «Дія».
Джерело: ПФУ