Потрібно подати на реєстрацію ПН у режимі експортного забезпечення на кукурудзу за звичайним договором (не форвардним). Підкажіть правильний алгоритм заповнення такої ПН, особливо в якому разі ставити ознаку 7 біля порядкового номеру і яку ставку застосовувати 0 чи 14%?
Врахуйте такі рекомендації.
ПН заповнюється з ідентифікатором J1211001. У верхньому лівому куті накладної проставляється позначка «Х» і тип причини невидачі покупцю – «22».
У таблиці «Інформація про операцію з вивезення товарів за межі митної території України»:
- у рядку «договір (контракт)» наводяться дата і номер зовнішньоекономічного договору;
- полі «відмітка про форвардний контракт» не заповнюється;
- поле «митна декларація» не заповнюється. Інформація про дату і номер МД може бути відображена в цьому полі в РК до неї, який складається після завершення митного оформлення.
Якщо ПН складається за ставкою 0%, то в другій частині її порядкового номера зазначається код «7». Якщо на дату оформлення експортер не має права на застосування нульової ставки ПДВ, а складає її за ставкою 14% або 20%, тоді в другій частині порядкового номера він нічого не проставляє.
У рядку «Отримувач (покупець)» вказується найменування покупця і через кому країна, в якій він зареєстрований, а в полі «індивідуальний податковий номер»" цього рядка – умовний ІПН «300000000000». Рядки «Податковий номер платника податку...» і «Код» не заповнюються.
Також про особливості заповнення ПН можна ознайомитися із роз'ясненням ДПС (лист ДПС від 15.11.2024 №31717/7/99-00-21-03-02-070
Що стосується ставки, то оскільки станом на 2 грудня перелік платників, у яких частка неотриманої виручки становить менше 20% не оприлюднений, але у вас немає заборгованості нерезидента, то складайте ПН за нульовою ставкою. В процесі реєстрації ДПС перевірить цю інформацію, і якщо це дійсно так, то ПН буде зареєстрована за нульовою ставкою.
Ми направляли запит на ДПС щодо цього питання і отримали наступну відповідь:
Разом з тим, ДПС в якості додаткового сервісу, розробляє механізм розміщення в Електронному кабінеті платника інформації про відповідність / невідповідність такого платника ПДВ, протягом звітного (податкового) місяця, положенням пп. «а» пп. 97.2 п.97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу, з урахуванням даних, отриманих від Національного банку та Держмитслужби.
Розміщення такої інформації в Електронному кабінеті відбудеться найближчим часом, але враховуючи значний обʼєм технічних налаштувань всієї системи в умовах РЕЗ, можлива затримка впровадження такого додаткового сервісу.
Водночас, на виконання положень Постанови від 25.10.2024 №1216, ДПС щомісяця здійснює обрахунок Частки та формування Переліку Платників, отже, платники ПДВ, у яких частка неотриманих на поточні рахунки грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів, здійсненими протягом попередніх 12 календарних місяців, не перевищує 20%, з моменту запровадження режиму РЕЗ, мають право на застосування ставки ПДВ 0%. Реєстрація протягом звітного (податкового) місяця в ЄРПН ПН, складених за операціями з експорту окремих видів товарів, за ставками оподаткування 14% та 20% здійснюється виключно платниками ПДВ, які у такому звітному (податковому) місяці не відповідають вимогам пп. «а» пп. 97.2 п.97 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Так, при направленні на реєстрацію в ЕРПН ПН, складених на операції з експорту окремих видів товарів, із застосуванням ставки ПДВ 0% платник отримає квитанцію з повідомленням про реєстрацію ПН, або з інформацією про те, що він не відповідає положенням пп. «а» пп. 97.2 п.97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».
Джерело: 7eminar