Українським виробникам спростили експорт транспортних засобів: що змінилося

Кабмін запровадив механізм тимчасової реєстрації транспортних засобів українського виробництва, призначених для експорту, що дозволить не проводити їх попередню постійну державну реєстрацію в Україні. Виробники отримуватимуть номерні знаки для разових поїздок і тимчасове свідоцтво про реєстрацію строком на один місяць для доставки транспортних засобів іноземним замовникам

1

8

Подобаються наші матеріали? Додайте нас в улюблені джерела Google, щоб частіше бачити наші новини в пошуку та ШІ-оглядах в Google.

Додати


КМУ ухвалив розроблену МВС постанову, яка спрощує процедуру експорту транспортних засобів українського виробництва.


Необхідність змін була зумовлена практичною проблемою, з якою стикалися українські підприємства під час доставки нових транспортних засобів іноземним замовникам.


Оскільки незареєстровані транспортні засоби не можуть експлуатуватися на вулично-дорожній мережі, виробникам доводилося спочатку реєструвати їх в Україні, а після цього знімати з обліку для вивезення за кордон.


Така процедура створювала додаткові адміністративні труднощі, а транспортний засіб після реєстрації втрачав статус нового, що ускладнювало виконання експортних контрактів. Відповідно до ухвалених змін запроваджується механізм тимчасової реєстрації транспортних засобів, виготовлених в Україні та призначених для експорту.


Для перегону таких транспортних засобів до іноземних замовників підприємствам-виробникам видаватимуть:


  1. номерні знаки для разових поїздок;
  2. свідоцтво про реєстрацію строком на один місяць із відміткою «Експорт. Тимчасова реєстрація / Export. Temporary registration».


Втім, таке свідоцтво:

підтверджуватиме лише факт взяття транспортного засобу на тимчасовий облік з метою його експорту виробником і не вважатиметься документом, що підтверджує його державну реєстрацію.

Таким чином, українські виробники зможуть переганяти виготовлені для експорту транспортні засоби територією України та інших держав і доставляти їх безпосередньо іноземним одержувачам без попередньої постійної державної реєстрації в Україні та подальшого зняття з обліку.


Окремо постановою врегульовано питання державної реєстрації та перереєстрації транспортних засобів державної і комунальної власності, переданих у користування на праві узуфрукта.


Очікується, що новий механізм зменшить кількість адміністративних процедур і пов’язаних із ними витрат для українських виробників та створить сприятливіші умови для експорту транспортних засобів вітчизняного виробництва.


Джерело: МВС


Читайте більше:

Катерина Чучаліна

Експерт

Катерина Чучаліна

Податковий експерт, адвокат, консультант у спорах з держорганами

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз'яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
1

8

15

26344

2

5

3

6

1

5

1

5

1

6

4

37

7

10933

1

10

1

6

2

10

3

4158

1

7

4

60

1

11

1

6

1

8

1

6

1

12