Мінфін оновить порядок використання тарифних квот при експорті

Міністерство фінансів оприлюднило проєкт змін до порядку адміністрування тарифних квот, яким пропонується запровадити механізм їх використання за принципом «перший прийшов – перший обслуговується». Також документ передбачає оновлення процедур обліку, контролю та приведення порядку у відповідність до чинного законодавства

4

20


На сайті Мінфіну опубліковано проєкту наказу Міністерства «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 грудня 2014 року №1203».


Метою прийняття проєкту акта є забезпечення реалізації положень міжнародних угод про вільну торгівлю, укладених в установленому законодавством порядку, якими передбачено застосування тарифних квот на ввезення товарів для вільного обігу в Україні чи остаточне вивезення за межі митної території України товарів за принципом «перший прийшов – перший обслуговується / отримав», а також адміністрування таких тарифних квот.


Проєктом акта запропоновано:


  1. встановити механізм використання тарифних квот за принципом «перший прийшов – перший обслуговується» при експорті (остаточному вивезенні) товарів з України до інших країн світу, з якими Україною укладено міжнародні договори про вільну торгівлю;
  2. визначити порядок обліку та контролю за розподілом тарифної квоти під час експорту (остаточному вивезенні) товарів з України до інших країн світу, з якими Україною укладено міжнародні договори про вільну торгівлю, та оптимізувати діючу процедуру адміністрування тарифних квот, зокрема в частині зміни статусу використаної тарифної квоти в ПІК «Облік тарифних квот» на невикористану у разі недотримання суб’єктами ЗЕД вимог міжнародних договорів про вільну торгівлю;
  3. актуалізувати положення Порядку в частині термінології та приведення їх у відповідність до чинного законодавства.


Додатки:


  1. Проєкт наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 грудня 2014 року №1203».
  2. Аналіз регуляторного впливу.
  3. АРВ Додатки.
  4. Повідомлення про оприлюднення.
  5. Додаток. Зміни.
  6. Додаток. Пояснювальна записка.
  7. Додаток. Порівняльна таблиця.


Джерело: Мінфін


Читайте більше:


Самоперевірка ЗЕД-контрагентів у 2026 році

Органічна продукція з-за кордону: що необхідно перевірити імпортерам

НБУ збільшив до 270 днів строки розрахунків за окремими експортними операціями

Чи має власник КІК подавати в податкову інформацію про відкриття рахунків за кордоном

З 1 липня 2026 року в ЄС запроваджуються нові митні правила для міжнародних відправлень


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз'яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
4

20

5

374

6

2669

8

16234

3

22

2

20

6

1203

1

36

4

462

4

164

2

25

5

2149

2

39

3

201

5

3072

2

112

10

13576

7

5445

3

95

7

2834

2

13