Чому ЗІР ДПС не працює вночі та коли відновлять доступ 24/7

ДПС пояснила причини тимчасової недоступності ЗІР у нічний час та повідомила про пошук технічних рішень для відновлення цілодобового доступу 24/7. Основною причиною перебоїв залишаються проблеми з електропостачанням і проведення регламентних робіт. Податкова служба запевняє, що працює над альтернативними рішеннями та резервуванням серверної інфраструктури

2

13

Раніше Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс ДПС (ЗІР) працював у режимі 24/7. Наразі сервіс часто недоступний у нічний час, імовірно, через перебої з електропостачанням. Водночас користувачі податкових сервісів вимушені працювати у години наявності електроенергії, зокрема в нічний час, що ускладнює доступ до актуальних податкових роз’яснень. Чи планується забезпечення цілодобового доступу до ЗІР, зокрема шляхом технічного доопрацювання або резервування серверів, з метою безперервного користування сервісом платниками податків?

Робота ЗІР забезпечується в цілодобовому режимі за умови наявності стабільного електропостачання у локації розміщення серверної інфраструктури, на якій забезпечується функціонування ЗІР.


Водночас в умовах перебоїв або повної відсутності електропостачання, а також під час проведення необхідних технічних і регламентних робіт можливі тимчасові обмеження доступу до ресурсу. Зазначені обставини є об’єктивними та можуть впливати на безперебійну роботу інформаційних систем.


Державна податкова служба України, усвідомлюючи важливість постійного доступу платників податків до інформаційних ресурсів, вживає заходів щодо пошуку й упровадження альтернативних технічних рішень, спрямованих на забезпечення стабільної роботи ЗІР у режимі 24/7.


Крім того, ДПС звернулася до балансоутримувача нерухомого майна, у якому розміщені технічні засоби, що забезпечують роботу ЗІР, з проханням врегулювання питання безперебійного електропостачання з метою зняття обмеження доступу до суспільно значущих державних послуг.

Ми, як ніхто розуміємо цінність і важливість отримання вчасно коректної і актуальної інформації, тому наш сервіс «Особистий консультант» працює 24/7 без вихідних, де ви можете ставити практикуючим експертам питання з бухгалтерського, кадрового, військового обліку та оподаткування. А також сервіс має додаткову функцію, яка дозволяє ставити уточнюючі питання до відповіді експерта


Джерело: Лист ДПС від 26.02.2026 №209/2/99-00-21-01-01-02

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
2

13

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

2

7

1

1011

2

1315

2

9

3

58

2

20

4

273

3

18

3

2889

4

313

3

12

3

54

3

497

5

349

3

50

3

469

3

26

3

200

4

281