Включення до витрат ФОП-загальника земельного податку за ділянку під бізнес-приміщенням

Якщо ФОП на загальній системі оподаткування, яка володіє нерухомим майном, яке використовується при здійсненні підприємницької діяльності та розташоване на земельній ділянці, на яку оформлено право власності, то така особа має право включити до складу своїх витрат суму сплаченого земельного податку за вказану земельну ділянку

4

1007


Об’єктом оподаткування ФОП є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).


Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування визначений п. 177.4 ПКУ.


Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, до якого, зокрема, включаються:


  1. суми податків, зборів, пов’язаних з проведенням господарської діяльності такої ФОП, крім ПДВ для ФОП, зареєстрованого як платник ПДВ, та акцизного податку,
  2. ПДФО з доходу від господарської діяльності,
  3. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів житлової нерухомості (пп. 177.4.3 ПКУ).

Таким чином, у разі якщо ФОП на загальній системі оподаткування володіє нерухомим майном, яке використовується при здійсненні підприємницької діяльності та розташоване на земельній ділянці, на яку оформлено право власності, то така особа має право включити до складу своїх витрат суму сплаченого земельного податку за вказану земельну ділянку

Джерело: ЗІР, категорія 104.05


Читайте більше:


ФОП на загальній системі у 2026 році: ставки, обмеження та правила звітності

ФОП на загальній системі: правила оподаткування у 2025-2026 роках

Єдиний податок, сплачений за минулі періоди: чи враховується у витратах ФОП на загальній системі

Чи може ФОП на загальній системі включити у витрати ремонт власного авто

ФОП оплатив рекламу у Фейсбук з особистої карти: чи можна включити у витрати

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
4

1007

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

3

20

8

33670

4

15

3

1243

3

6

3

391

6

104

Оновлено
Зміни у законодавстві
07.04.2026

Альтернативний законопроєкт про розкриття рахунків для держорганів ВРУ розгляне 8 квітня

У Верховній Раді зареєстровано альтернативний законопроєкт №14327-1, який має на меті забезпечити приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) та привести національне законодавство у відповідність до вимог ЄС і критеріїв Європейської платіжної ради. Документ зберігає концепцію базового законопроєкту, але посилює її інституційно, зокрема через прозорий конкурс на посаду керівника Держфінмоніторингу та розширення інструментів фінансового моніторингу. Законопроєкт передбачає створення нових реєстрів, розширення кола суб’єктів фінмоніторингу та запровадження додаткових обов’язків для банків, фінансових установ і бізнесу, водночас не обмежуючи проведення фінансових операцій фізичних осіб

основне зображення для Альтернативний законопроєкт про розкриття рахунків для держорганів ВРУ розгляне 8 квітня
4

502

5

995

4

1322

4

40

4

74

4

88

3

18

3

34

3

2171

5

1486

5

53

3

171

5

1038