Чи може засновник підписувати податкову звітність: позиція податківців

Податківці роз’яснили, чи має право засновник юридичної особи складати та підписувати податкову звітність. Ключовою умовою є внесення відомостей про такого засновника до Єдиного державного реєстру як керівника юридичної особи

3

14


У податківців запитали:

Чи може засновник виконувати функції керівника ЮО в частині складання та підписання податкової звітності?

Пунктом 1 частини третьої ст. 961 Цивільного кодексу України визначено, що учасники (засновники, акціонери, пайовики) юридичної особи мають право у порядку, встановленому установчим документом та законом брати участь в управлінні юридичною особою у порядку, визначеному установчим документом, крім випадків, встановлених законом.


Відповідно до п. 13 частини другої ст. 9 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон №755), в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) містяться, зокрема, відомості про керівника юридичної особи, а також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи.


З урахуванням частини другої ст. 13 Закону №755, відомості про проведення реєстраційної дії передаються до інформаційних систем ДПС у порядку інформаційної взаємодії в день проведення такої реєстраційної дії.


Підпунктом 16.1.3 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.


Згідно з пп. 48.5.1 ПКУ, податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.


Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Таким чином, засновник може виконувати функції керівника юридичної особи в частині складання та підписання податкової звітності за умови внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про нього як про керівника юридичної особи

Джерело: ЗІР, Категорія: 129.02


Читайте більше:


Як керівнику підприємства надати працівнику право підпису е–документів

Чи може стороння особа підписувати податкову звітність від імені юрособи

Підписання податкової звітності у неробочий час: податкові та трудові наслідки

Чи можна використовувати ЕЦП ФОП для підписання документів як фізична особа

Як подати звітність, якщо керівник мобілізований або недоступний та закінчився строк чинності КЕП


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
3

14

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

1051

4

361

3

193

3

11

4

30

3

19

3

14

3

13

3

39670

3

13

7

48982

3

48862

3

9

2

111

3

8

3

15

3

13

3

14

3

1073