Реєстрація ПН після зняття ризиковості: зміни до Порядку №1165 

Розглянемо зміни, що стосуються виведення платників податків з категорії ризикових, автоматичної реєстрації податкових накладних та критеріїв ризиковості операцій


  1. Автоматична реєстрація податкових накладних після виведення з категорії ризикових
  2. Показники позитивної податкової історії
  3. Зміни до критеріїв ризиковості операцій


Автоматична реєстрація податкових накладних після виведення з категорії ризикових


Після виведення платника податку з категорії ризикових (рішення регіональної або центральної комісії), відбувається автоматична реєстрація заблокованих податкових накладних у єдиному реєстрі. Ця норма діє з 2023 року.


До існуючих п'яти умов для автоматичної реєстрації Кабінет Міністрів пропонує додати ще дві:


  1. Здійснення перевірки відповідності хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія.
  2. Відсутність значного зростання показника сум ПДВ, відображеного в податкових накладних, поданих на реєстрацію у кожному з шести послідовних місяців, що передують даті подання платником податку інформації та копій документів.


Ці дві додаткові умови також додаються у випадку прийняття таблиці даних із кодами товарів/послуг із заблокованих податкових накладних.


Показники позитивної податкової історії


Існує дев'ять показників, що визначають податкову історію платника податку. Їх можна переглянути в електронному кабінеті, у розділі «Розрахунок показників ППІ».


Пропонуються зміни до першого показника:


  1. Обсяг постачання, зазначений платником ПДВ у податкових накладних (крім певних РК), зареєстрованих у єдиному реєстрі в поточному місяці з урахуванням поданої на реєстрацію податкової накладної, не перевищує 3 млн гривень (раніше 1 млн гривень).
  2. Обсяг постачання товарів, зазначений у них у поточному місяці з операцією з одним отримувачем, не перевищує 500 000 гривень (раніше 100 000 гривень).
  3. Директор не є керівником більше ніж п'яти платників податків (раніше не більше трьох).
  4. До третього показника додається умова: податкове навантаження більше ніж 0.02, і значення показника Рпоточне є меншим, ніж значення показника P макс (для уникнення стрибків).


Зміни до критеріїв ризиковості операцій


1. Перший критерій («пересорт»): на сьогоднішній день за цим критерієм блокується найбільше податкових накладних. Це відбувається, коли обсяг постачання не відповідає обсягу придбання цих товарів з тим самим кодом. Пропонується додати, що порівнюється обсяг постачання, включаючи вивезення товарів за межі митної території України, з обсягом придбання. Це стосується випадків, коли є «пересорт» кодів.


Для уникнення блокування податкових накладних за цим критерієм, особливо для виробників та тих, хто надає послуги (наприклад, перевізники), необхідно подавати таблицю даних. У ній слід зазначити, що на вході у вас одна продукція з певними кодами, а на виході – інші коди (наприклад, послуги з перевезення, код 49.41 для автомобільного транспорту).


2. Критерії 2, 3, 4, 5: змін не відбувається. За другим та третім критеріями на сьогодні дуже мало блокувань.


3. Шостий критерій (розрахунки коригування): пропонується збільшити термін з 30 до 90 календарних днів для розрахунків коригування, які складаються в результаті повернення товарів неплатником ПДВ.


Нині, якщо неплатник ПДВ повертає товар після 30 днів з моменту складання податкової накладної, такий розрахунок коригування може бути заблокований.


Збільшення терміну до 90 днів означає, що якщо повернення відбувається протягом трьох місяців, РК не буде блокуватися. Однак, якщо повернення відбувається після 90 днів, РК може бути заблокований, крім РК, що складаються на електричну енергію, природний газ та теплову енергію.


РК «на мінус» на неплатника ПДВ реєструє постачальник самостійно. Після своєчасної реєстрації постачальник має право на зменшення податкових зобов'язань у декларації за звітний період.


Джерело: 7eminar


Статті на тему:


Податкова накладна: 2025

Розблокування податкових накладних 2025

Реєстрація ПН та РК – 2025: строки, штрафи

Виправлення помилок у податкових накладних

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇