Зміни в бронюванні: Уряд оновив правила для визначення критичних підприємств

Кабінет Міністрів України уточнив правила визначення підприємств, установ та організацій, як критично важливих для функціонування економіки та життєдіяльності населення. Обласні адміністрації мають місячний термін, щоб переглянути свої критерії відповідно до нових вимог


Постановою КМУ від 14.07.2025 №847 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» було внесено зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період (далі – Критерії та порядок), затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 №76.

Обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації (військові адміністрації у разі їх утворення) зобов’язано забезпечити у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою перегляд критеріїв, відповідно до змін, внесених цією постановою

Відтепер п. 4 Критеріїв та порядку мають наступну редакцію.


Визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період здійснюється:


1) центральним органом виконавчої влади, іншим державним органом, органом державного управління, юрисдикція якого поширюється на всю територію України, – щодо:


  1. підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність у галузі національної економіки;
  2. сфері, у якій такий орган забезпечує формування та/або реалізує державну політику;


або


2) обласною, Київською та Севастопольською міською держадміністрацією (військовою адміністрацією у разі її утворення) – щодо підприємств, установ, організацій комунальної форми власності, а також підприємств, установ, організацій, які розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та провадять діяльність у сфері:


  1. сільського, лісового або рибного господарства;
  2. добувної промисловості і розроблення кар’єрів;
  3. переробної промисловості;
  4. постачання електричної енергії, газу, пари та кондиційованого повітря;
  5. водопостачання; каналізації, поводження з відходами;
  6. будівництва;
  7. оптової та роздрібної торгівлі;
  8. ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів;
  9. транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності.


А згідно з п. 5 Критерії та порядку, з метою визначення підприємства, установи, організації критично важливими, такі роботодавці, у разі відповідності критеріям, зазначеним у пункті 2 Критеріїв та порядку, звертаються до відповідного органу, з відповідною юрисдикцією.


Джерело: Урядовий портал


Матеріали на тему:


Новий працівник не відображається в Дії: що робити

Мобілізованих після 18 травня досі немає у списку: алгоритм дій для роботодавця

Квота бронювання 100%: розширено список підприємств з підвищеною квотою для бронювання

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇