Важливо розуміти, що дострокове зняття догани не свідчить про законність наказу про її винесення та про відсутність предмета спору. Про це йдеться в постанові КЦС ВС від 25.10.2022 у справі №487/1491/21.
А відповідно до положень ст. 151 КЗпП дострокове, тобто до закінчення одного року, зняття стягнення – це право, а не обов’язок роботодавця (постанова КЦС ВС від 24.07.2019 у справі №592/1669/17).
Дії працівника при достроковому знятті догани:
1. Працівник може звернутися до керівництва із клопотанням про дострокове зняття догани.
Так, ч. 2 ст. 151 КЗпП передбачає, що
догана може бути знята до закінчення одного року, якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни та проявив себе як сумлінний працівник.
2. Працівник може звернутись до Профспілки, а Профспілка виступить ініціатором (адже законодавчо не визначено, хто конкретно може ініціювати зняття), це буде мати трохи більший важіль ніж би працівник звернувся сам.
Джерело: ГО «Трудові ініціативи»
Калькулятор розрахунку Штрафу за порушення законодавства про працю – це простий та зручний сервіс, де Ви обираєте самостійно правопорушення, а він генерує розмір штрафу із зазначенням норми законодавства. А також підбере пораду, як уникнути відповідальності
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше