Чи потрібно відображати ПДВ у фіскальному чеку ПРРО
У роздрібній торгівлі ми отримуємо тютюнові вироби із застосуванням пільги з ПДВ. Відповідно, при реалізації складаємо зведену податкову накладну за підсумками дня на підставі звіту про роздрібний продаж — також без ПДВ, із зазначенням пільги.
Підкажіть, будь ласка, чи потрібно у фіскальному чеку ПРРО відображати ПДВ, у тому числі (наприклад, окремим рядком або в складі вартості), якщо продаж здійснюється за пільговою операцією?
При роздрібному продажу тютюнових виробів у фіскальному чеку слід зазначати, що операція звільнена від оподаткування ПДВ. Рядок із загальною сумою ПДВ (рядок 21) можна не друкувати, оскільки сума податку дорівнює нулю.
Статус операції з ПДВ Операції з постачання тютюнових виробів, для яких встановлено максимальні роздрібні ціни (МРЦ), звільняються від оподаткування ПДВ. Ця пільга не поширюється лише на перше постачання таких товарів виробниками та імпортерами. Таким чином, роздрібний продавець, який не є виробником чи імпортером, не нараховує ПДВ на такі операції (пп.197.27 ПКУ).
Відображення у фіскальному чеку Оскільки операція звільнена від ПДВ, у фіскальному чеку це відображається так:
У рядку з найменуванням товару (рядок 11 форми №ФКЧ-1) зазначається вартість товару та літерне позначення ставки ПДВ, що відповідає операції, звільненій від оподаткування (наприклад, «Без ПДВ» або інша літера, запрограмована для таких операцій);
У підсумковому рядку ПДВ (рядок 21 форми №ФКЧ-1), де вказується загальна сума податку, сума ПДВ дорівнюватиме нулю. Відповідно до правил, дозволяється не друкувати рядки за податковими групами, якщо сума ПДВ дорівнює нулю (п. 8 розд. II Положення №13).
Щодо акцизного податку
Аналогічна ситуація і з акцизним податком. Платниками акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюновими виробами є їх виробники та імпортери, а не роздрібні продавці (пп.212.1.11 ПКУ). Оскільки роздрібний продавець не є платником цього податку, сума акцизу в чеку також дорівнює нулю. Тому рядок 22 «Акцизний податок» також дозволяється не друкувати на підставі тієї ж норми Положення №13.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
ПДВ: Чи потрібно реєструвати податкову накладну при продажу
Придбали три партії товарів: перша партія 20кг за 300 грн, друга партія 400 кг за 200грн, третя партія 200кг за 310 грн. Середня вартість за 620 кг згідно обліку скдадає 238,7грн (148000грн\620кг). Плануємо продати 100кг товару по ціні 250грн, питання в тому…
Оподаткування дивідентів та авансові внески для ТОВ на загальному системі
Як зареєструвати розрахунок коригування на повернення коштів
ТОВ зробило передплату за товар 335200,00 (в т.ч. ПДВ 55866,67) 06.05.26
08.05.2026 отримали товар на суму 296735,80 (в т.ч. ПДВ 49455,97)
13.05.2026 постачальник повернув 38 464,20
Податкову накладну постачальник ще не зарестрував.
Як…
Заповнення декларації: безоплатні послуги з ПДВ чи без
Зміни у військовому обліку: що повідомити до 5 числа
Взаємозалік боргів між працівником і ТОВ: можливості та нюанси
Як правильно зареєструвати ПН при поверненні товару
Куди сплатити цільовий внесок по інвалідах для ТОВ
Невідомість щодо оформлення документів на працівника, призваного ТЦК
Об’єднана звітність: відображення працівника у відпустці без зарплати
Відшкодування ПДВ: які додатки потрібні та що включати
Вибір правильного коду для керівника виробничо-технічного відділу
Чи можна врахувати витрати без страхової компанії у чеку
Правильне відображення сидру в декларації акцизного податку Україні
* до строки 1.2 «Виноробна продукція»,
чи
* до строки 1.3 «Пиво»?
Будемо вдячні за уточнення…

