Облік доходів ФОП при переході на ПДВ: нюанси та правила
Слід включати тільки отримані на поточний рахунок кошти.
Згідно з п.п.292.1.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038 ), «доходом платника єдиного податку є: для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій)».
Тобто до уваги у разі формування декларації з ЄП за 2025 рік. слід брати тільки кошти, які були зараховані на поточний рахунок у 2025 році, у т.ч. ті, що частково прийшли в 2025 році.
Ті, що надійшли в 2026 році – включаєте до декларацій з ЄП за відповідні періоди 2026 р. .
Та звісно, такі суми включаються до складу доходу ЄП без сум ПДВ (п.п.292.11.1 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038 )
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи потрібно виписувати податкову накладну при поверненні платежу
Коригування ПДВ для ФОП: обнулення та штрафні санкції
Чи потрібно сканувати дипломи при подачі документів до Пенсійного фонду
Чи потрібно повідомляти ТЦК про авто в лізингу
Правомірність визначення поїздок до 1 дня як відряджень
Квартальна звітність ФОП: новини про форму з 2026 року



