Уточнення щодо ІПН в декларації з ПДВ при від'ємному значенні
Уточнюємо декларацію з ПДВ. Від'ємне значення збільшилось за рахунок зменшення податкових зобов'язань. Який ІПН вказувати в додатку 2 у такому випадку?
Вважаємо, що в даному випадку слід проаналізувати податковий кредит того періоду, та визначити що саме в кредиті (податкова накладна постачальника, імпорт та ін.) зумовило збільшення від'ємного значення.
На сайті ДПС у розділі ЗІР розміщено питання (кат. 101.24, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43179):
"Який порядок заповнення таблиці 1 додатка 2 (Д2) до податкової декларації з ПДВ?
Відповідь:
У таблиці 1 додатка 2 здійснюється розшифровка від’ємного значення, зазначеного у рядках 19, 20.1, 20.2 та 21 податкової декларації з ПДВ, а також розрахунок суми бюджетного відшкодування ПДВ.
Графи 2 – 3 «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» заповнюються у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, починаючи зі звітного (податкового) періоду, який є найбільш давнім до дати подання декларації (найдавніший звітний (податковий) період – рядок 1), та закінчуючи найближчим звітним (податковим) періодом. Формат показника графи 2 ціле число від 1 до 12. Формат показника графи 3 – чотири цифри року (наприклад, 2024 тощо).
Значення графи 4 «Постачальник (індивідуальний податковий номер або умовний індивідуальний податковий номер)» зазначається відповідно до причини формування від’ємного значення. У разі:
придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) товарів / послуг та необоротних активів на митній території України індивідуальний податковий номер (далі – ІПН) постачальника має відповідати даним реєстру платників ПДВ;
ввезення товарів на митну територію України ‒ зазначається власний ІПН;
отримання від нерезидента послуг, місце постачання яких визначено на митній території України ‒ зазначається умовний ІПН «500000000000»;
коригування податкових зобов’язань на підставі п.п. «в» п.п. 97.4 п. 97 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755- VI ‒ зазначається умовний ІПН «300000000000»;
залишку суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01 липня 2015 року, на яку відповідно до п.п. 3 п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ було збільшено значення реєстраційної суми, визначеної п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 розд. V ПКУ, та на яку було збільшено суму від’ємного значення, сформовану за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року / III квартал 2015 року ‒ зазначається умовний ІПН «900000000000» (при цьому у графі 2 зазначається «07», в графі 3 ‒ «2015», графи 5, 7 не заповнюються).
У разі формування від’ємного значення за рахунок коригування (зменшення) податкових зобов’язань попередніх періодів, за умови сплати суми податкових зобов’язань з ПДВ за такою операцією в повному обсязі до Державного бюджету України, у графі 4 зазначається власний ІПН.
Тому, якщо податковий кредит більший за зобов'язання на суму уточнення за рахунок купівлі на території України, то зазначаєте ІПН постачальників, якщо за рахунок імпорту - власний ІПН.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Реєстрація податкової накладної при відвантаженні дронів і оплаті
Чи може ФОП здавати нерухомість в оренду як фізособа
Податкові наслідки внесення готівки після закриття ФОП рахунку
Чи включаються комунальні платежі до доходу орендодавця-ЮО
Як правильно розрахувати лікарняний для декретного листка
Чи потрібно відображати платежі ФОП у звіті 4ДФ
Облік депозитів і відсотків: правильні рахунки для ТОВ
Звітність по ЄСВ: стару форму використовувати чи чекати нову
Як правильно розрахувати надбавку за військовий облік у травні
Проблеми оформлення лікарняного для працівника з окупованої території
У нас працівник - зовнішній сумісник. Захворів, відкрив лікарняний.
Його основне місце роботи на окупованій території.
Справку про доходи з основного місця роботи ніхто не даст. А вона потрібна для охормлення заявки в ПФУ.
Що роботи в таких…

