Як тимчасово зупинити підприємство без ліквідації та зарплат
Якщо підприємство не буде проводити господарську діяльність та в штаті не буде працівників, то можна покласти обов’язки з управління на когось із засновників. Перед цим звільнити директора.
Контролюючі органи допускають, що засновник може виконувати функції з управління підприємством без перебування з ним у трудових відносинах. Державна фіскальна служба України в ІПК від 01.06.2017 р. № 435/6/99-99-15-02-02-15/ІПК https://tax.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/print-72209.html визнає можливість призначити для здачі звітності особу-підписанта (відомості про яку будуть внесені до Єдиного державного реєстру) без призначення директора за умови, що господарська діяльність не провадиться і на підприємстві відсутні штатні працівники.
Якщо у Вашому випадку ці дві умови виконуються, цей варіант виконання засновником обов’язків директора без оформлення трудових відносин підійде. Якщо засновник не перебуває в трудових відносинах із підприємством, йому не потрібно нараховувати заробітну плату та сплачувати з неї єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. Засновник подає звітність за своїм підписом.
Після звільнення директора потрібно:
- винести рішення про те, що засновник здійснює управління підприємством без укладання трудового договору (протокол);
- у статут включити положення, що управління підприємством може здійснювати засновник, зазначити порядок такого управління (без оформлення трудових відносин);
- внести зміни до держреєстру.
В кінці потрібно подати повідомлення за формою 1-ОПП до податкової (після внесення даних про засновника в ЄДР) про те, що засновник є особою, відповідальною за ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.
Щоб більше дізнатися про можливість управляти підприємством без директора, можете переглянути відео за посиланням: https://7eminar.ua/events/2664/4485 .
Звітність
ПДВ. У разі досягнення умов п.184.1 ПКУ https://od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/717993.html підприємство може за власним рішенням анулювати реєстрацію платника ПДВ, або ж не робити цього - та подавати пусті декларації, внаслідок чого через 12 місяців відсутності операцій податкова анулює реєстрацію.
Об’єднана звітність ЄСВ/ПДФО/ВЗ не подається, якщо немає найманих осіб, та не сплачувалися/не нараховувалися доходи іншим фізособам .
Річна декларація з податку на прибуток - подається, хоч і не було отримано доходу, із додатком фінансової звітності. Оскільки фінзвіт, що є невід’ємним додатком декларації з прибутку, завжди містить хоч якісь показники, отже загалом річний звіт не вважається пустим, і тому має подаватися.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.

