Алгоритм зміни реєстрації ТОВ та подача форми 20-ОПП
Зміна місця рехстраціїї (юридичної адреси) відбувається через подання заяви на зміни форма 2 до державног рехстратора. Цьому має передувати рішення Загальних зборів про таку зміну, а у разі, якщо адреса була внесена до Статуту - також і затвердження Статуту в новій редакціїї. Таким чином, до реєстратора, крім Заяви, подаються рішення загальних зборів (одноосібного засноника), завірене нотаріально, документ про сплату реєстраційного збору, за потреби - нова редакція Статуту, паспорт та код уповноваженої особи (керівника).
Порядок внесення змін до облікових даних платників податків, зокрема у випадку зміни місцезнаходження визначені статтею 66 Податкового кодексу України (далі — Кодекс).
Відповідно до пункту 66.1 статті 66 Кодексу підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема, інформація органів державної реєстрації, документально підтверджена інформація, що надається платниками податків. https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/685555.html
Отже, ніяких спеціальних повідомлень ДПС про зареєстровану в ЄДР зміну податкової адреси платник самостійно не здійснює. Дані ДПС отримає з ЄДРПОУ автоматично. Він буде до кінця бюджетного року рахуватися одразу в двох податкових. Після 1 січня справи остаточно прийдуть до нової податкової.
Але,
1.якщо суб’єкт господарювання змінює місце обліку, необхідно замінити посилені сертифікати, які містять застарілу інформацію, на нові.Згідно із 7 статтею Закону України №852 «Про електронний підпис» підписувач при зміні місця обліку зобов’язаний надавати інформацію про зміну даних, що відображені в сертифікатах, центру сертифікації ключів своєчасно.
2.Перереєстрація платника ПДВ - не потрібна
3.Потріно подати форму 20-ОПП за новим, тепер основним місцем обліку. Неактуальні об’єкти , які залишилися за старим місцем обліку, ліквідувати (подати 20-ОПП з позначкою 6). Звісно, може бути ситуація, коли і за попереднім місцем обліку залишаються якісь об’єкти (нерухомість, земля, торгові точки) - тоді змінювати їх не потрібно.
4.Потрібно внести зміни до : ліцензій, дозволів, якщо наявні (шляхом подання відповідних заяв)
5.Перереєстрація РРО/ПРРО - потрібна тільки у разі зміни адреси господарської одиниці
6.У платників єдиного податку - необхідне внесення змін до Реєстру шляхом подання заяви з позначкою "зміни"., а саме - зміна місцезнаходження.
7.Оновити дані в обслуговуючому банку, в формі, яка встановлюється його регламентом.
8.Якщо є акредитація на митниці - також оновити дані (внести зміни до акредитаційної картки в Єдиному вікні) https://cvp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/563693.html
Відповідно до частини восьмої ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI із змінами (далі – БКУ) у разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду
Якщо юридична особа змінює податкову адресу реєстрації, нова адреса стає "основним місцем обліку", а попередня адреса - "неосновним місцем обліку". До кінця бюджетного року, в якому відбулася зміна адреси реєстрації, податки сплачуються та звітність подається за неосновним місцем обліку (попередньою адресою), крім сплати ЄСВ та об'єднаної звітності. ЄСВ сплачується та об'єднана звітність подається одразу за основним місцем обліку (новою адресою) одразу з місяця перереєстрації .
Згідно Порядку №1588,https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1562-1110.2. У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання - платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (календарного року).Якщо внаслідок зміни місцезнаходження щодо юридичної особи (крім юридичних осіб, які включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або фізичної особи - підприємця змінюється територія територіальної громади, такий платник податків обліковується з відповідною ознакою та визначенням коду території територіальної громади згідно з КАТОТТГ, що відповідає:попередньому місцезнаходженню платника податків - до закінчення бюджетного періоду;новому місцезнаходженню платника податків - з наступного бюджетного періоду.10.13. Суб’єкт господарювання після зняття з обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням продовжує обліковуватись та сплачувати податки з урахуванням пункту 10.2 цього розділу.
Отже при надсилання ПН та звітів, крім об'єднаного звіту, в полі «Контролюючий орган, до якого подається документ» необхідно зазначати код та найменування ДПС за попереднім місцезнаходженням до 31 грудня 2025 року включно. Після 1 січня - всі звіти в нову податкову. Незалежно від того, за який період вони подаються (наприклад уточнення попередніх періодів , з 1 січня - будуть подаватися в нову податкову, хоч звітні подавалися в стару).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
🎉 Вітаємо з Днем бухгалтера та аудитора!
Даруємо шалені знижки та сюрпризи — лише раз на рік, саме зараз!
Дізнатись більшеВідповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Відповідальність ФОП за невключені комісії в дохід у 2025 році
Як підвищити середню зарплату ФОП під час відпустки
Чи потрібно вносити дані трудових книжок в журнал обліку
Правомірність включення ПДВ до податкового кредиту за сервітутом
Перевиплата зарплати: як правильно відобразити у формі 4ДФ
Підтвердження стажу для відпустки по догляду за дитиною
Розрахунок МПЗ для підприємства: пропорційно чи фіксовано
Бронювання військовозобов'язаних: нюанси та виключення для установ
Податкові зобов'язання ПДВ при отриманні коштів та передачі дронів
1. ТОВ платник ПДВ отримав від Благодійного фонду кошти для закупки …
ПДВ для охоронної компанії: підсумкова НП для неплатників можливість
Питання ТОВ загюсистема охоронна компанія стали платниками ПДВ з січня 2026 …
Чи зміниться порядок подання звітності ФОП з 1 січня
Чи діє з 1 січня норма для ФОП, що об'єднана …


