Заголовок тимчасово відсутній
Списати кредиторську заборгованість можна у зв’язку із прощенням боргу або спливом терміну позовної давності.
Строк позовної давності визначається з урахуванням його зупинення на час карантину та воєнного стану (п. 12 та п. 19 р. ХХІ ЦКУ ). Оскільки карантин почався в Україні 12.03.2020, а воєнний стан — 24.02.2022, це означає, що позовну давність слід призупинити з 12.03.2020 і продовжити з дня, що настане за днем, коли в Україні скінчиться воєнний стан. Тобто, списати в односторонньому порядку можна, якщо заборгованість утворилась до 2017 року, якщо пізніше – то після закінчення воєнного стану.
При спливі терміну давності кредиторську заборнгованість слід віднести у доходи підприємства на субрахунок 717 "Дохід від списання кредиторської заборгованості" (Інструкція № 291 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0893-99#n840): Дт 631 Кт 717.
Документальне оформлення списання безнадійної кредиторської заборгованості:
- акт інвентаризації (Акт інвентаризації дебіторської або кредиторської заборгованості, строк позовної давності якої минув і яка планується до списання (наказ № 572));
- наказ керівника на списання (Наказ про списання безнадійної кредиторської заборгованості);
- бухгалтерська довідка (у довільній формі, із зазначенням суми, причини списання, підстава – наказ керівника, супровідні документи за наявності, податкові наслідки та їхній розрахунок).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Документи для надання благодійної допомоги та бухгалтерський облік
Чи може ресторан здавати готівку до банку два рази
Завершення оренди землі: коли подавати декларацію єдиного податку
ПДВ при передоплаті за товар від нерезидента без розмитнення
Закупівля фріону 134А: облік, звітність, навчання та сертифікати
Звітність для ФОП без працівників та з доходами КІК
Коли і яку звітність треба подати? працівників не мав, діяльності не було.
Але отримує доходи кік ( має пільгу по розміру доходу)
Чи треба прдавв…

