Заголовок тимчасово відсутній
Так, може. Щоб перейти на загальну систему оподаткування з 01.10.2024 р. - як це мало бути- потрібно писати заяву в ДПС на проведення перевірки і тоді податкова аннулює реєстрацію платником єдиного податку "заднім числом" з 01.10.2024 р.
Якщо ФОП планує перейти на загальну систему оподаткування з 01.01.2025 р., подавши Заяву до 20.01.2025 р. і при цьому у нього немає переліміту, то ФОП потрібно п. 5.5 Заяви вказати іншу причину відмови від спрощеної системи оподаткування, а саме: "здійснення платником першої і другої груп діяльності, яка не передбачена в пунктах 1, 2 пункту 291.4 ПКУ.
Якщо ФОП порушив умови перебування на 1 групі та надавав послуги ФОП, то ФОП 1 групи потрібно перейти на загальну систему оподаткування ( пп.9 п.298.2.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7213 ) та сплатити з цієї суми 15% єдиного податку ( пп.5 п.293.4 ПКУ).
ФОП повинен керуватись нормою пп.9 п. 298.2.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7213 в якій зазначено, що у разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу відповідно, ФОП зобов'язаний відмовитись від спрощеної системи оподаткування з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.
Але ризики все одно залишаються. Якщо згодом при перевірці податкова виявить це порушення, то на підставі п. 299 .11 ПКУ він анулює реєстрацію платником єдиного податку з 01.10.2024 року. За цією нормою у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених цією главою, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. Отже, податкова може анулювати реєстрацію платника єдиного податку "заднім" числом.
А це означає, що, починаючи з наступного кварталу після анулювання, підприємець вважатиметься загальносистемником. Такий «маневр» загрожує єдиннику неабиякими фінансовими наслідками, а саме — донарахуванням податкових зобов’язань із ПДФО та військового збору у вигляді 18% та 5%, відповідно, до доходу за весь період після анулювання, а також штрафами й пенею+ штрафи за неподання звітності як ФОП- загальносистемник.
До цих донарахувань можуть додатись штрафи за несвоєчасну реєстрацію платником ПДВ з 01.10.2024 р., якщо протягом 12 календарних місяців перед датою переходу дохід ФОП перевищив 1 млн.грн. В такому разі реєстрація платником ПДВ є обов'язковою відповідно до вимоги п.181.1 ПКУ.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Чи зобов'язаний ФОП платити ЄСВ при ГІГ-контракті
Процедура подачі Додатка 4 при зміні документів співробітника
Проблеми з поданням звітності з ЄСВ для ФОП у 2026 році
Квартальна звітність для ФОП: нові правила та форми подачі
Чи зобов'язаний ФОП на спрощеній системі зберігати документи
Є відповідь АІ
Переведення працівника на сумісництво: процедура та нюанси
Є відповідь АІ
Бронювання працівників по сумісництву: нові правила та квота
Є відповідь АІ
Валютний контроль: коли виникає та наслідки розрахунків з Туреччиною
Компания Турция — агент (договор поручения на закупку)
Компания Украина — покупатель напрямую у Завода. Компания Турция не покупает товар себе — она по поручению компании Украина организовала закупку и…
Чи можна подати повідомлення про працівника в день прийняття
Нарахування лікарняного і звільнення працівника після смерті
Оформлення звільнення та облік днів у табелі для працівника
Як це правільно оформити документально, як відобразити дні з 16.06.26 по 03.07.26 року в табелі обліку…
Зміни розрахункового рахунку для військового збору: коли та як
Є відповідь АІ
Відпустка за кордоном для призовника: необхідні документи та умови
Запит щодо форми звіту про квоту інвалідів у 2023 році
Є відповідь АІ
Реєстрація пересувної точки продажу морозива: що потрібно знати
Коли правильно відобразити благодійну допомогу у бухобліку
Перебронювання власника підприємства як кінцевого бенефіціарного власника
Кількість працівників у звіті 1 ПВ: нюанси врахування типів робіт
Чи потрібно в квартальний звіт 1 ПВ в рядок 7040 (1 колонка кількість осіб) включати працівники мають два типу роботи по основному місцю на штатній посаді і по ЦПХ за виконання певної роботи:
1. працівників, які на одному підприємстві оформлені за…

