Суд зобов'язав, компанія ігнорує: майно «ПівдГЗК» під загрозою реалізації

Майно АТ «ПівдГЗК» передано в податкову заставу через несплату податкового зобов’язання в розмірі 3,7 млрд грн, яке компанія зобов’язав сплатити Верховний Суд. Якщо борг не буде сплачено, майно буде реалізовано для його погашення

Майно АТ «ПівдГЗК» передано в податкову заставу через несплату податкового зобов’язання в розмірі 3,7 млрд грн. Про це повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко


Він нагадав, що сплатити ці кошти до бюджету «ПівдГЗК» зобовʼязав Верховний Суд. Про це ми писали тут.

Протягом трьох років компанія виплатила 29,8 млрд грн дивідендів на користь 12 кіпрських компаній. Однак реальними отримувачами доходу були структури в Нідерландах – отже, підстав для застосування пільгової ставки не було.

Руслан Кравченко сказав:

На жаль, наразі рішення суду платник ігнорує. Протягом 10 днів, передбачених Податковим кодексом України на добровільне виконання грошового зобов’язання, сума не була сплачена. З початку травня цей борг офіційно став податковим.

ДПС вже направила боржнику лист щодо необхідності сплати податкового боргу, податкову вимогу та ухвалила рішення про опис майна. На підставі складеного та узгодженого з платником податків акту, майно зареєстровано у податкову заставу.


Якщо борг не сплатять, то майно, описане у податкову заставу, буде реалізовано в рахунок його погашення. До речі, на суму боргу відбувається нарахування пені:

120 % річних облікової ставки НБУ.


Голова ДПС додав:

Уникаєш виконання фінансових зобов’язань – доведеться відповідати. Закон один для всіх. Рішення суду потрібно виконувати.

Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Стаття
Кадрова робота
14.05.2025

Призупинення дії трудового договору: незабаром – нові вимоги для роботодавців

У період воєнного стану українське трудове законодавство зазнало суттєвих змін, спрямованих на адаптацію умов праці до сучасних викликів. Одним із важливих механізмів стало призупинення дії трудового договору – тимчасовий інструмент, який дозволяє зберігати правові відносини між працівником і роботодавцем навіть за умов, коли виконання трудових обов’язків неможливе через збройну агресію.На сьогоднішній день до механізму призупинення внесено значні уточнення, які затверджені новим Законом України №4412-IX. Що саме зміниться у процедурі, які нові обмеження встановлено для строків призупинення, та які права мають працівники і роботодавці? Розглянемо основні положення й практичні аспекти цих нововведень