Державний центр зайнятості відібрав 5 цікавих фактів про роботодавців, найманих працівників, безробіття, кадрову кризу та інші аспекти ринку праці, про які ви могли не знати.
1. Скільки компаній працюють в Україні?
Сьогодні за даними Пенсійного фонду в Україні працюють близько 320 тис. юридичних осіб, з яких більшість це малий та середній бізнес. І ще понад 1 млн фізичних осіб-підприємців. Зареєстрованих компаній та ФОПів більше, але не всі вони активні та платять соціальні внески.
Служба зайнятості також сприяє наповненню бюджету та соціальних фондів. Ми пропонуємо гранти на створення та розвиток бізнесу. Умови надання грантів за посиланням.
Отримувачі грантів від Служби зайнятості вже створили 38 тисяч робочих місць та сплатили майже 7 млрд гривень податків та зборів з моменту запуску програми улітку 2022 року.
2. Чим ці компанії займаються?
Держстат каже, що 30% українських компаній займаються торгівлею оптом та у роздріб, це найбільший сектор української економіки. Частка промисловості складає близько 15%. А ще близько 10% компаній працюють у сфері будівництва.
3. Скільки людей працюють в Україні?
Офіційно в Україні працюють понад 9 млн людей, але разом з неформальним сектором зайняті понад 13 млн, за даними Інституту демографії. Служба зайнятості допомагає людям шукати легальну роботу, всі наші вакансії перевірені. Ми також стимулюємо роботодавців винаймати молодь, ветеранів та ветеранок, людей старшого віку, людей з інвалідністю. Наприклад, компенсуємо витрати роботодавців на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю. Більше про це можна дізнатися за посиланням.
Багато людей залишаються поза ринком праці, тобто вони і не працюють, і не шукають роботу. Переважно це пенсіонери, студенти, люди з інвалідністю та поганим станом здоров’я, жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми або старшими членами родини. Служба зайнятості допомагає таким громадянам повернутися на ринок праці. Пропозиції роботодавців можна переглянути на Єдиному порталі вакансій Служби зайнятості.
4. Скільки людей без роботи в Україні?
Торік реєструвалися безробітними у Службі зайнятості 388,4 тис. українців, але є ще незареєстровані люди без роботи. Водночас на ринку праці відчувається гострий дефіцит кадрів.
Причина у дисбалансах на ринку праці, бо часто наявні в шукачів роботи навички не співпадають із запитами роботодавців. Служба зайнятості активно навчає та перенавчає людей, щоб наблизити шукачів роботи та бізнес. Більше про всі можливості навчання можна дізнатися за посиланням.
5. Професійна освіта – більше шансів знайти офіційну роботу
66,8% випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти працевлаштовуються менш ніж за місяць за даними опитування Міністерства освіти та науки 2023 року. Інше дослідження каже, що майже 59% випускників вищих та фахових передвищих закладів знаходять офіційну роботу, тоді як офіційна зайнятість осіб із лише середньою освітою — близько 50%. Тобто додаткове навчання після школи дає більше шансів знайти офіційну роботу.
Служба зайнятості надає можливість семи категоріям громадян отримати ваучер на навчання у розмірі понад 30 тисяч гривень та витратити його на навчання за власним вибором.
Ну а якщо ви досі не знаєте, ким хочете бути, пройдіть тест з професійної орієнтації – прямо на сайті Служби зайнятості.
Джерело: Державний центр зайнятості