Збиток за 2024 рік: як правильно відобразити в декларації ФОП

ФОП загальна система оподаткування за 2024 рік отримав збиток. Як заповнити додаток Ф2 декларації про майновий стан гр. 9 сума чистого доходу з мінусом, а в рядку 10.11 декларації 0? В додатку ЄСВ 1 в гр.3 вказувати значення чистого доходу де є прибуток, а в місяцях де збуток проставляти 0? Що означає частка розподіленого доходу? Якщо отримано збиток, то графа 9 розд. І додатка Ф2 до податкової декларації прокреслюється, тобто заповнюються всі графи розділу І як в книзі доходів, а в гр 9 прокреслити, чи всі грифи прокреслювати?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


ДПС надала роз’яснення як заповнити декларацію про майновий стан та доходи разом з додатками, якщо ФОП отримав збиток.


ФОП на загальній системі оподаткування у графі 9 «Сума чистого оподатковуваного доходу» розд. І додатка Ф2 до податкової декларації зазначає суму чистого оподатковуваного доходу, однак, якщо за результатами господарської діяльності отримано збиток, то графа 9 розд. І додатка Ф2 до податкової декларації прокреслюється.


Таким чином ДПС наполягає на поданні декларації без збитку, а з нулями. Однак, ФОП має право подати декларацію з від’ємним значенням у Додатку Ф2 та від’ємним значенням у декларації про майновий стан та доходи у рядку 10.11.


Тому, ФОП може вказати у додатку Ф2 збиток, а у графі 10.11 також збиток або вказати у графі 9 0.00 і у рядку 10.11 декларації 0.00, якщо доходів на ЗС не було.


У Додатку ЄСВ 1 ФОП вказує у графі 3 суму чистого доходу за ті місяці, коли ФОП отримував дохід і 0.00 за ті місяці коли доходу не було або був збиток. А у графі 4 ФОП вказує 0.00 у всіх місяцях, якщо він вирішив скористатись воєнною пільгою і не сплачувати ЄСВ за 2024 рік або ставить чистий дохід з якого нараховує ЄСВ у місяцях коли був дохід, але ЄСВ не може бути меншим 22% від МЗП за ті місяці коли був дохід.


Частка розподіленого доходу означає, що ФОП на ЗС може взяти загальний чистий дохід за 2024 рік і поділити його на кількість місяців у яких ФОП отримував дохід і сплачувати ЄСВ з цієї суми, а не з суми чистого доходу отриманого за кожен місяць.


Це також правильний підхід, оскільки базою оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ є чистий дохід за підсумками року, а не з підсумками місяця. Тому, якщо ФОП не отримав чистого доходу у 2024 році, то він може у всіх місяцях у графі 3 вказати 0.00 і у графі 4 також вказати 0.00, якщо він не сплачував ЄСВ у 2024 році.


Якщо ФОП на ЗС отримав збиток, то він заповнює у розділі І додатку Ф2 всі графи про види діяльності, суму отриманого доходу і суму понесених витрат, в у графі 9 ставить прочерк. Саме таким чином наполягає на заповненні Додатку Ф2 ДПС у своїх консультаціях.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Стаття на тему:


Декларація про майновий стан і доходи для ФОП на загальній системі оподаткування

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇