Крім незручностей ще й звіт
З’явився проєкт закону, що зобов’язує роботодавців інформувати про заборгованість із зарплати, якщо вона перевищує 30 днів. Мета – звузити коло суб’єктів, які подають звітність, і забезпечити оперативніше реагування на порушення трудових прав. Законопроєктом доповнюють норми КЗпП та Закону про оплату праці, якими буде встановлена чітка процедура звітування. Деталі – тут.
Арешт рахунків: як сплатити податки
За порушення податкового законодавства або несплату ЄСВ, до платника податків можуть застосувати спеціальний захід примусу – арешт рахунку. Як платнику у такій ситуації сплатити податки та збори? Розповімо у даній статті.
Головні новини тижня
Тиждень був багатий на події та новини, які потрібно врахувати бухгалтеру у роботі. У цьому випуску дізнаєтесь:
✅ з 15 квітня – нова декларація про доходи та черговий ребус «Хто та коли вперше подає?»;
✅ воєнний стан – до серпня 2025-го: які поступки та обмеження продовжили для бізнесу;
✅ мали шанс не сплачувати ЄП, але «профукали»: чи є право на повернення коштів;
✅ кошти з рахунку ФОПа на особисті потреби: вічна дилема з неприємним «душком»;
✅ єдиний реєстр кваліфікацій замість КП і ДКХПП.
Нова квота на працевлаштування
Народні депутати пропонують зобов’язати бізнес працевлаштовувати учасників бойових дій за спеціальною квотою – 5% від середньооблікової чисельності персоналу. За невиконання квоти передбачено штрафи, а за її дотримання – компенсації та зниження ставки ЄСВ.
Порушення строків реєстрації ПН / РК: правила для ФОПів!
Пропонуємо ознайомитися з судовою справою, яку було розглянуто Верховним Судом щодо несвоєчасної реєстрації ПН / РК ФОП під час воєнного стану.
Уникаємо штрафів та оптимізуємо трудові процедури
21 квітня на безкоштовному вебінарі поговоримо про останні зміни у лікарняних та як уникнути помилок, що можуть призвести до перевірок і штрафів. Ви дізнаєтеся, як правильно заповнювати розрахунки лікарняних, що потрібно враховувати при поданні повідомлення про виплату.
Поговоримо також про перевірки ДПС і Держпраці за заявою працівника. Пояснимо, як правильно оформляти трудові відносини, уникати ситуацій з неоформленими працівниками, а також, як мінімізувати ризики під час перевірок, зокрема у випадку скарг працівників
Довідка про невикористання додаткової соцвідпустки
Трудове законодавство не містить чіткої вимоги щодо надання такої довідки. Але, з огляду на те, що нормою ст. 19 Закону про відпустки передбачено, що додаткова соціальна відпустка надається одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, роботодавцю доцільно отримати підтвердження від працівника (наприклад, батька дітей) про невикористання цього виду відпустки матір’ю дітей у вигляді довідки з її місця роботи. Зразок довідки – тут.
Як подати ліквідаційну декларацію ФОП-загальнику
Розглянемо приклад, в якому ФОП перебував на загальній системі оподаткування та припинив підприємницьку діяльність у квітні 2025 року.
Новий Порядок бронювання згідно з Постановою № 76
Постанова КМУ від 15.04.2025 № 436 вносить зміни до Постанови № 76. Тобто, додається новий Порядок бронювання – Порядок бронювання військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку в Службі безпеки, розвідувальних органах України, на період мобілізації та на воєнний час. Які його основні положення? Кого за ним можна бронювати та яким чином? Досліджуємо у статті.
Сьогоднi – Ви редактор!
Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.
І як професіонал, Ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Все дуже просто – виберіть тему вебінара, яка цікавить Вас найбільше. Своїм голосом Ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними.
Дякуємо заздалегідь 😉
Корисне для бухгалтера
- Плани перевірок ТЦК на 2025 рік (оновлено)
- Декретні виплати можуть вплинути на розмір Вашої пенсії
- Зниклі безвісти працівники: як правильно оформити
- Ризики оформлення працівника як ФОПа
- Військовий збір ФОПа 3 групи: рахувати з ПДВ чи без
- Військовий збір при перевищенні ліміту доходу ФОП: що потрібно знати
- Чи штрафують за арифметичні та методологічні помилки в декларації, якщо податки не занижено
- НБУ залишив незмінною облікову ставку – 15,5%
Вечірній Бухгалтер рекомендує ►
Сподіваємося, Ви встигнете 😉
✉️ Ми поспішали надіслати цю інформацію, щоб Ви змогли поліпшити свою роботу за ду-у-уже вигідною ціною за 66 грн/міс терміном на 3 місяці або за 55 грн/міс терміном на 9 місяців.
‼️ Обирайте найкращу пропозицію для себе, але зверніть увагу, що вартість 55 грн/міс. максимально вигідна, адже ви переплатите всього 297 грн, а отримаєте доступ до інструментів Платформи до кінця року!
Новини підготувала
Ваша вся в підготовці до сімейного свята Редакція