Згідно з Податковим кодексом України (далі – ПКУ), транспортний податок потрібно платити за легкові автомобілі, яким не більше 5 років і які коштують більше 375 мінімальних зарплат (на 1 січня звітного року). Це передбачено пп. 267.2.1 ПКУ.
Хто є платником податку?
Платниками є фізичні та юридичні особи, включаючи іноземців, які мають зареєстровані в Україні автомобілі, що підпадають під ці критерії.
Юридичні особи самі розраховують суму податку на 1 січня звітного року і до 20 лютого подають декларацію до податкової. Податок ділять на 4 частини і платять щоквартально.
Якщо автомобіль куплено протягом року, декларація подається протягом місяця з моменту набуття права власності. Платити податок починають з того ж місяця.
Що таке фінансовий лізинг?
Податківці пояснюють, що – це коли одна юридична особа (лізингодавець) передає іншій (лізингоодержувачу) автомобіль для використання, але при цьому право власності залишається за лізингодавцем.
Після завершення строку лізингу, автомобіль зазвичай переходить у власність лізингоодержувача.
Отже, якщо автомобіль переданий у фінансовий лізинг, транспортний податок платить лізингодавець, бо саме він офіційно залишається власником авто.
Податківці нагадують, що у 2025 році 375 мінімальних зарплат становлять 3 млн гривень.
Джерело: ДПС
Скористайтеся новим сервісом «Календар бухгалтера» – це сучасно, зручно і надзвичайно ефективно! Уся звітність в одному місці: на тиждень, місяць і навіть рік! А тепер, в календарі закріплені Шпалери бухгалтера, які будуть оновлюватися щомісяця! Все найважливіше завжди перед очима! Спробуйте та пишіть свої враження!