За загальним правилом, якщо працівник не є особою з інвалідністю, якщо він працює за основним місцем роботи, якщо це не є нефіксованим трудовим договором, то в такому випадку за такого працівника скільки б ви не нарахували йому заробітної плати протягом місяця, ви повинні сплатити за нього мінімальний ЄСВ, якщо у нього заробітна плата нарахована менше, ніж мінімальна (8000 грн) з будь-яких причин:
- лікарняні
- відпустки
- прогули
- простої тощо.
Якщо ви ще не встигли нарахувати лікарняний за місяць, наприклад працівник відпрацював 25 днів календарних, а з 26-го числа починається лікарняний, ви в цьому місяці нарахували менше, ніж мінімальна зарплата, лікарняний ви ще не нарахували, ви його нарахуєте в наступному місяці, то в поточному місяці ви не доплачуєте до мінімального ЄСВ. А коли буде відомо суму лікарняного в наступному місяці за поточний, ви будете уже збирати весь повний дохід за поточний місяць (зарплата + лікарняний), і якщо загальна сума менша ніж мінімальна зарплата, тоді в тому місяці, коли ви нарахуєте лікарняний, проводите доплату до мінімального ЄСВ за відповідний місяць.
Якщо ж такий працівник працює як сумісник, тобто це не основне місце роботи, якщо він особа з інвалідністю, то в такому випадку - скільки ви не нарахували йому за місяць ви на цю суму нараховуєте ЄСВ або 22%, як сумісника, або 8,41%, як особи з інвалідністю. І тут доплати до мінімального ЄСВ не буде.
Сервіс «Консультації лекторів» – щотижневі відеовідповіді топових експертів платформи на безлімітну кількість запитань. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Стандарт», «Професіонал» та «Преміум».
Джерело: 7еminar