Як обрати назву вулиці у ф. №20–ОПП, якщо її немає у довіднику або є дублікати

При заповненні графи 9 розділу 3 Заяви за ф. № 20–ОПП платник податків має обирати назву вулиці з довідника, сформованого ДПС. Якщо необхідної назви немає або вона дублюється з різним кодуванням, потрібно обрати варіант, який найбільш точно відповідає написанню у правовстановлювальних документах

Дані щодо об’єктів оподаткування і об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням (далі – об’єкт оподаткування), що зазначаються у розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» заяви про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП (далі – Заява за ф. №20-ОПП), заповнюються відповідно до даних правовстановлювальних документів, які є першоджерелом даних щодо об’єктів оподаткування, і актуальні на дату подання цієї заяви.


При заповненні графи 9, якщо Заява за ф. №20-ОПП подається в електронній формі, у спливаючому вікні платник податків обирає необхідну назву вулиці, площі, провулку тощо відповідного населеного пункту з довідника, активуючи відповідне поле.


Довідник вулиць, що використовується для заповнення графи 9, є еталонним, і формується ДПС на підставі, отриманих ДПС від місцевих органів влади даних щодо назв вулиць, площ, провулків тощо відповідних населених пунктів.


При цьому у різних населених пунктах або документах назва вулиці може мати однакове за змістом, але різне за написанням найменування.


У разі подання інформації про об’єкт оподаткування, який має ознаки поіменованого або іншого подібного об’єкта, який знаходиться за межами населеного пункту, відомості щодо його місцезнаходження розділу 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» Заяви за ф. №20-ОПП в електронній формі заповнюються за такими правилами:


  1. у графі 7 зазначається назва населеного пункту / територіальної громади, де знаходиться поіменований об’єкт, який відповідає одній із таких назв: місто, село, селище, територіальна громада тощо;
  2. графи 8, 9 заповнюються, якщо у правововстановлювальних документах для поіменованого об’єкта визначені тип і назва вулиці, а також із довідників можна обрати необхідні значення для цих граф. При цьому в графі 7.1 зазначається лише назва поіменованого об’єкта;
  3. графи 8, 9 не заповнюються, якщо відсутні умови, наведені у пункті 2. При цьому до графи 7.1, в якій можуть відображатись дані щодо поіменованого об’єкта, заносяться назва та адресні дані поіменованого об’єкта.


Відсутність фактичних даних для поіменованого об’єкта, стосовно якого подається Заява за ф. №20-ОПП, не потребує заповнення граф 10–13.


У разі наявності у довіднику вулиці, площі, провулку тощо з однією назвою, але з різним кодуванням, для заповнення графи 9 розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування» Заяви за ф. № 20-ОПП, слід обрати ту назву вулиці, площі, провулку тощо з продубльованих, яка найбільш точно відповідає написанню в правовстановлювальних документах.


Джерело: ЗІР Категорія 116.11

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇