Військовий облік і інвалідність з дитинства: важливі роз’яснення

Громадяни з інвалідністю з дитинства підлягають військовому обліку, але для них передбачена спрощена процедура. Вони мають подати документи, що підтверджують інвалідність, до ТЦК та СП, після чого проходять ВЛК без обов’язкового повторного огляду. За результатами ВЛК такі особи можуть бути визнані непридатними до служби або обмежено придатними у воєнний час. Особи з інвалідністю I чи II групи звільняються від мобілізації

Громадяни з інвалідністю з дитинства також підлягають постановці на військовий облік призовників. Проте для них передбачена окрема процедура відповідно до чинного законодавства України.

Що потрібно зробити?

Подати до ТЦК та СП документи, які підтверджують статус інвалідності:


  1. довідку МСЕК (медико-соціальної експертної комісії);
  2. свідоцтво про інвалідність з дитинства (за наявності);
  3. інші медичні документи (за потреби).
Чи проходять вони медичну комісію (ВЛК)?

Так, але на підставі наданих документів військово-лікарська комісія може прийняти рішення без обов’язкового повторного огляду.

Який статус після ВЛК?

У разі підтвердженої інвалідності, призовник визнається:


  1. непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, або
  2. непридатним у мирний час, обмежено придатним у воєнний час (у виняткових випадках).
Чи підлягають мобілізації?

Ні. Особи з інвалідністю I чи II групи, а також ті, хто мають інвалідність з дитинства, звільняються від мобілізації відповідно до законодавства.


Якщо у вас або ваших близьких є підтверджений статус інвалідності – рекомендуємо звернутися до найближчого ТЦК та СП для уточнення облікових даних.


Джерело: Житомирський обласний ТЦК та СП

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті