В Державній інспекції архітектури та містобудування України (далі – ДІАМ) нагадують, що підготовчі роботи включають:
- підготовку земельної ділянки;
- влаштування огородження будівельного майданчика та знесення будівель і споруд;
- вишукувальні роботи;
- роботи зі спорудження тимчасових виробничих та побутових споруд, необхідних для організації та обслуговування будівництва;
- улаштування під'їзних шляхів;
- складування будівельних матеріалів;
- підведення тимчасових інженерних мереж, а також їх винесення;
- видалення зелених насаджень.
ДІАМ зазначає, що подання про початок виконання підготовчих робіт не є обов’язковим.
Згідно з приписами Закону України від 17.02.2011 №3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності», повідомлення про початок виконання будівельних робіт або дозвіл на виконання будівельних робіт автоматично надають замовнику право виконувати підготовчі роботи на об'єкті. Втім, замовник має можливість подати таке повідомлення та розпочати підготовку земельної ділянки ще до отримання права на виконання будівельних робіт.
Фахівці ДІАМ підготували роз'яснення щодо особливостей заповнення/подання цього виду документів:
- Замовником може бути фізична чи юридична особа, яка має у власності/ користуванні одну чи декілька земельних ділянок або у власності чи управлінні будівлю/споруду і має намір щодо виконання підготовчих робіт.
- Як і для інших типів дозвільних документів, у випадку, коли земельна ділянка перебуває у спільній власності, замовниками повинні виступати всі співвласники або один із власників за наявності згоди решти співвласників.
- Формою повідомлення про початок виконання підготовчих робіт передбачено заповнення відомостей щодо осіб відповідальних за здійснення авторського та технічного нагляду - це атестовані особи з відповідними кваліфікаційними сертифікатами.
- Переконайтесь, що подаєте відповідний тип документа – «повідомлення про початок виконання підготовчих робіт» (часто замовники помилково подають натомість повідомлення про початок будівельних робіт).
Після завершення підготовчих робіт замовник може подати повідомлення про початок будівельних робіт або заяву на видачу дозволу на виконання будівельних робіт. Виконання будівельних робіт можна здійснювати лише на підставі таких дозвільних документів.
Таке повідомлення можна подати через ЦНАП за встановленою формою (Додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт») або через портал Дія. Опрацювання повідомлень про початок виконання підготовчих робіт органом ДІАМ здійснюється впродовж 5 робочих днів.
Джерело: ДІАМ