Україна разом із ЄС буде боротись із шахрайством

20 серпня ВРУ ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України в програмі Союзу щодо боротьби із шахрайством

20 серпня ВРУ ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України в програмі Союзу щодо боротьби із шахрайством (EUAF).


Це дозволить завершити всі внутрішньодержавні процедури для участі України в програмі Європейського Союзу, спрямовані на вдосконалення системи захисту фінансових інтересів України і Європейського Союзу.


Очікується, що участь України у Програмі сприятиме:


  1. запобіганню та боротьбі з шахрайством, корупцією та будь-якою іншою незаконною діяльністю, що зачіпає фінансові інтереси України і ЄС;
  2. забезпеченню інструментів для обміну інформацією та підтримки оперативної діяльності у сфері взаємної допомоги в митних та сільськогосподарських справах.


Угодою, серед іншого, передбачено, що:


  1. Уповноважені представники ЄС, зокрема представники Європейської комісії та Європейського суду аудиторів, зможуть проводити технічні, наукові, фінансові та інші види огляду та аудиту в приміщенні будь-якої фізичної або юридичної особи, залученої до використання коштів ЄС, та матимуть доступ до місць, робіт, документів та інформації, необхідних для проведення таких аудитів.
  2. Єврокомісія та Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) уповноважені на проведення адміністративних розслідувань, включно з виїзними перевірками та інспекціями на території України.
  3. Компетентні державні органи України мають повідомляти Єврокомісію та OLAF про будь-який факт або підозри стосовно правопорушень, шахрайства або іншої протиправної діяльності, що впливає на фінансові інтереси ЄС.
  4. Незалежно від застосування кримінального законодавства України, Єврокомісія може накладати адміністративні заходи та санкції на юридичних або фізичних осіб України, відповідно до законодавства ЄС.
  5. Рішення, Єврокомісією про накладення штрафів на юридичних або фізичних осіб підлягають примусовому виконанню в Україні.
  6. Забезпечується регулярний обмін інформацією між компетентними державними органами України та Єврокомісію або OLAF.


Джерело: Ніна Южаніна