Як правильно налаштувати Z-звіт для ФОП без ПДВ: вказувати ПДВ 0% чи Без ПДВ

ФОП 2 група, ПДВ не платимо. Зараз в Z-звіті сума продажу відображається в рядку «ОБІГ Б=0,00%». В обслуговуючій компанії сказали, що це невірно. Потрібно в Z-звіті РРО продажі показувати «ОБІГ Е-без ПДВ» або можна «ОБІГ Д». Підкажіть, як нам вірно запрограмувати наш Z-звіт? Е чи Д?


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Вибір літерного позначення податкової групи в Z-звіті залежить від налаштувань, встановлених виробником РРО. Законодавство не містить чітких вимог щодо використання конкретної літери для позначення операцій без ПДВ.


Відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13 (далі – Положення), буквене позначення ставки ПДВ це літерне визначення, яке відповідає певній групі товарів чи послуг, на продаж яких встановлено податок на додану вартість за визначеною ставкою, або групі товарів чи послуг, які не підлягають оподаткуванню ПДВ. У фіскальному чеку необхідно зазначити не тільки назву товару чи послуги та їхню вартість, але й літерне позначення ставки ПДВ. Однак чинне Положення не встановлює конкретної літери для позначення групи товарів чи послуг, які не обкладаються ПДВ. Це залишає можливість вибору літери на розсуд підприємця або виробника РРО.


Зазвичай літерні позначення використовуються для різних ставок ПДВ, наприклад: А основна ставка 20%, Б ставка 0%, та інші. Для операцій, що не підлягають оподаткуванню ПДВ, літерне позначення може бути будь-яким, залежно від програмування апарату виробником РРО.


Згідно з пунктом 17 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабміну від 18.02.2002 №199, фіскальний чек Z-звіту повинен містити дані про підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари чи послуги за кожною ставкою ПДВ окремо, суми ПДВ за кожною ставкою, а також підсумок розрахункових операцій за товари чи послуги, які не підлягають обкладенню ПДВ. Визначення податкової групи в цьому документі уточнює, що товари чи послуги, які однаково оподатковуються, повинні бути об'єднані в одну групу. Літерне позначення цієї групи залишається на розсуд користувача або виробника.


Отже, для вашого випадку, коли ви не є платником ПДВ, вибір між літерою Е чи Д залежить від рекомендацій обслуговуючої компанії та налаштувань вашого РРО. Законодавство дозволяє використовувати будь-яке літерне позначення, яке відповідає вашій ситуації.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


РРО – наступ на безготівкові розрахунки

Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті

Платіжній рахунок Nova Pay: чи потрібен РРО / ПРРО

Штрафи за РРО з 1 серпня для ФОП повертаються – 100 % і 150%

РРО чи ПРРО: переваги та недоліки, практичні поради щодо вибору

РРО / ПРРО, оподаткування роялті, суборенда та інші важливі роз’яснення ДПС: огляд ІПК

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇