Бронювання викладачів мистецьких шкіл: позиція Профспілки

Профспілка працівників культури України звернулась листами до Прем’єр-міністра України Юлії Свириденко щодо бронювання спеціалістів сфери культури: викладачів мистецьких шкіл з вузькоспеціалізованою педагогічною кваліфікацією


У листі інформується про те, що Профспілка неодноразово піднімала питання відсутності бронювання спеціалістів сфери культури з унікальними фаховими рисами (талант, компетенції, обсяг інвестицій всіх видів, вже вкладених у підготовку цього вузькопрофільного спеціаліста тощо), зокрема, викладачів мистецьких шкіл з вузькоспеціалізованою педагогічною кваліфікацією.


При цьому, педагогічні працівники музичної школи (позашкільного підрозділу), яка (який) функціонує як внутрішній структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти, мають право на відстрочку, а музичної школи, яка є закладом позашкільної освіти – ні.


Така позиція виглядає дещо дискримінаційною по відношенню до педагогічних працівників, які працюють в мистецьких школах, – переконані у Профспілці.


Крім того, відсутність спеціалістів з вузькоспеціалізованою мистецькою кваліфікацією поставило під загрозу подальше існування мистецьких шкіл, а українці втрачають можливість планувати мистецько-освітній розвиток та зростання юних жителів, що в подальшому може призвести до позбавлення дітей головного – формування імунітету до різних форм маніпуляцій, які здійснює варварська росія.

18 квітня 2025 року КМУ був зареєстрований у ВРУ проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо прав педагогічних працівників та здобувачів освіти» (реєстр. №13193).

Умови отримання відстрочки за цим законопроєктом:


  1. особа є педагогічним працівником державних та комунальних закладів позашкільної освіти,
  2. працювала станом на 1 січня 2025 року та продовжує працювати за основним місцем роботи у закладах позашкільної освіти, що організовують роботу за мистецьким, спортивним напрямами,
  3. має навантаження не менше ніж 0,75 ставки.


Проте, 17 липня поточного року у зв’язку із зміною Уряду даний законопроєкт був відкликаний.

Враховуючи це та з метою недопущення знищення кадрового потенціалу мистецьких шкіл, а також запровадження рівного підходу до питань мобілізації педагогічних працівників, Профспілка працівників культури України звертається до прем’єр-міністра з проханням, після вивчення зазначеного проєкту на предмет актуальності та розгляду на засіданні КМУ, направити його до Верховної Ради України для подальшого прийняття

Джерело: Федерація професійних спілок України


Матеріали на тему:


Коли педагогам і науковцям потрібно подати документи на відстрочку до ТЦК

Штраф за неоновлення даних діє і надалі: коментар речника Сухопутних військ

Обʼєднання міністерств: зміни у критичності та бронюванні

Як продовжити відстрочку після 7 серпня 2025 року

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇