Визначення дати доходу для експортних послуг у ТОВ
Для ТОВ – платника ЄП 3 групи (без ПДВ) дохід від надання експортних послуг виникає на дату зарахування валютних коштів на валютний рахунок підприємства та визначається за офіційним курсом НБУ, що діє на дату надходження таких коштів.
Відповідно до п.п. 2 п. 292.1 ст. 292 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038, доходом юридичної особи – платника єдиного податку є будь-який дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
Для платників єдиного податку застосовується касовий метод визначення доходу, тобто дохід визнається за фактом надходження коштів, а не за датою виставлення рахунку, підписання акта чи іншого первинного документа.
Згідно з п. 292.5 ст. 292 ПКУ, дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
Отже, якщо рахунок за експортні послуги був виставлений у квітні, а валютна виручка (євро) надійшла на валютний рахунок підприємства у травні, то дохід для цілей оподаткування єдиним податком виникає саме у травні - на дату зарахування коштів на валютний рахунок.
Сума доходу визначається шляхом перерахунку отриманої суми євро в гривню за офіційним курсом НБУ, що діяв на дату надходження валюти на рахунок.
Подальший продаж цієї валюти не формує повторно основний дохід від наданих послуг. Водночас, відповідно до роз'яснення ДП в ЗІР Категорія: 108.01.02 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35480 та П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів», до складу доходу платника ЄП включається лише позитивна курсова різниця (позитивна різниця від продажу валюти або від її перерахунку на дату балансу).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Виправлення помилки в звітності ФОП: уточнююча подача необхідна
Виправлення помилки з індексацією зарплати та звітність за місяць
Питання щодо ПДВ при викупі боргу фінансовою компанією
Прошу прояснити питання наступне: Фінансова компанія - платник ПДВ викупає борг фізичної особи за договором відступлення права вимоги сума боргу 2500,00 а вартість заставного майна 3000,0 Проведення 1. визнання активу та заборгованості перед продавцем
дт…
Штрафи при уточнюючому розрахунку: як їх уникнути
Якщо я подам уточнюючий розрахунок і донарахувань не буде, а навпаки до зменшення ЄСВ, прибуткового, військового чи будуть застосовуватися штрафні санкції??
Якщо да, тоді який є варіант, щоб уникнути їх…
ПДВ у звітності ФОП 3 групи: облік доходу та ліміту
ФОП 3 групи, платник ПДВ, подає декларацію платника єдиного податку. У рядку 5 «Обсяг доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 3%» потрібно вказувати дохід з ПДВ чи без ПДВ?
Правила заповнення форми 20-ОПП для оренди нежитлових приміщень
Є відповідь АІ
Виправлення помилок у звітності ФОП щодо лікарняних нарахувань
Як правильно виправити помилку у вже поданій об"єднанній звітності за червень 2026 ФОПом, якщо потрібно сторнувати зарплату та показати нарахування по лікарняному вагітність та пологи, так як лікарняний нараховується в період з 15.06.2026-18.10.2026.
Є відповідь АІ
Чи може мобілізований ФОП не сплачувати податки з 2026 року
Чи є помилкою відсутність податкового кредиту при ремонті авто
Внесок до статутного фонду до реєстрації: ризики та можливості
Переведення на погодинну оплату: втрата заробітку та гарантії
Є відповідь АІ
Як правильно розрахувати компенсацію за невикористану відпустку
Є відповідь АІ
Чи потрібно подавати документи до ТЦК після бронювання
Розрахунок цільового внеску по інвалідам: нюанси та складові
Продаж земельної ділянки: балансова вартість та податкові наслідки
Є відповідь АІ
Вирішення питань щодо коректності ПДВ та звірки рахунків
Включати працівника у графік змінності після затримання поліцією
Є відповідь АІ
Дисконтування кредитів по програмі 5-7-9: чи є необхідність
Віднесення благодійної допомоги до валових витрат: нюанси
Є відповідь АІ

