Облік акумуляторних батарей у бухгалтерії для роздрібної торгівлі
Акумуляторні батареї для ДБЖ обліковуються залежно від очікуваного строку використання: або як запаси (рах. 207) з одночасним списанням на витрати, або як МНМА (рах. 112) з нарахуванням амортизації.
Відповідно до ст. 1 та ст. 4 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV актив визнається необоротним, якщо очікуваний строк його використання перевищує один рік. Згідно з п. 4 НП(С)БО 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 № 92, основні засоби — це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання у господарській діяльності та строк корисного використання яких більше одного року. Якщо строк менший — це запаси (п. 6 НП(С)БО 9 «Запаси», наказ Мінфіну від 20.10.1999 № 246).
Оскільки батарея самостійно не функціонує, а є складовою ДБЖ, її облік визначається очікуваним строком використання, встановленим наказом по підприємству.
Якщо очікуваний строк використання менше 1 року, батареї обліковуються як запасні частини на субрахунку 207 «Запасні частини» (Інструкція про застосування Плану рахунків, наказ Мінфіну від 30.11.1999 № 291). При встановленні вони списуються на витрати. Для роздрібної торгівлі такі витрати відносяться до витрат на збут (п. 19 НП(С)БО 16 «Витрати», наказ Мінфіну від 31.12.1999 № 318).
Проведення:
Придбання батареї – Дт 207 – Кт 631
Встановлення у ДБЖ – Дт 93 – Кт 207
Якщо очікуваний строк використання більше 1 року, а вартість не перевищує вартісний критерій, визначений в обліковій політиці для ОЗ, батарея може обліковуватися як малоцінний необоротний матеріальний актив на субрахунку 112 (Інструкція № 291). Амортизація МНМА здійснюється відповідно до п. 27 НП(С)БО 7 (100 % у першому місяці або 50/50 — за рішенням підприємства).
Проведення:
Придбання – Дт 153 – Кт 631
Введення в експлуатацію – Дт 112 – Кт 153
Нарахування амортизації – Дт 93 – Кт 132
Якщо батарея замінюється для підтримання ДБЖ у робочому стані без зміни технічних характеристик, такі витрати визнаються витратами періоду (п. 15 НП(С)БО 7) та списуються на рахунок 93 у момент встановлення.
Отже, ключовим є визначення очікуваного строку використання, яке оформлюється внутрішнім рішенням підприємства; саме від цього залежить вибір рахунку — 207 або 112.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Як правильно розрахувати компенсацію за невикористану відпустку мобілізованого
Проблеми з формуванням чека при затримках у доставці товару
Обчислення компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника
Виправлення помилки в податковій накладній через розрахункову книжку
Є відповідь АІ
Утримання боргу з зарплати: розподіл між виконавчими листами
Як виправити помилку у фіскалізації між ФОПами
Чи враховувати матеріальну допомогу при розрахунку відпускних зарплат
Відображення роботи сумісника в табелі на підприємстві №2
Шляхи списання дебіторської заборгованості між підприємствами-партнерами
Акти звіряння щорічно підписуються директорами. Які є шляхи зі списання…
Оформлення медичного обладнання ФОП: облік та документи для єдинників
Відсутність форм F0500110, F0500111 у кабінеті ФОП: рішення
Екологічний податок: чи виникає обов'язок при утилізації відходів
Облік інвертора та акумулятора: рахунок 104 чи 112
Є відповідь АІ
Звітність за червень: обов'язковість подання та нюанси зарплати
Штрафні санкції за неподання 20-ОПП при купівлі обладнання
Є відповідь АІ
Збереження базового місяця зарплати при переведенні працівника між підрозділами
Чи може експедитор застосувати ПДВ 0% при міжнародному перевезенні
Прийом на роботу студента магістратури: умови та графік роботи
Є відповідь АІ


