Виправлення помилок у звітності щодо ПДВ та дивідендів ТОВ
Необхідно подати уточнюючі декларації з податку на прибуток з додатком АВ за І квартал і півріччя 2025 року та, за потреби, уточнюючі Податкові розрахунки з додатком 4ДФ; штрафи при самостійному виправленні під час воєнного стану не застосовуються.
Щодо податку на прибуток. Відповідно до пп. 57.1-1.2 Податкового кодексу України, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів платник податку на прибуток зобов’язаний нарахувати та сплатити авансовий внесок з податку на прибуток і відобразити його у додатку АВ до декларації за той звітний період, у якому відбулася виплата. Якщо дивіденди виплачувалися у І та ІІ кварталах 2025 року, їх потрібно було показати у декларації за І квартал та за півріччя 2025 року відповідно.
Якщо дивіденди виплачувалися фізичним особам, авансовий внесок з податку на прибуток не нараховується (пп. 57.1-1.3 ПКУ), але суми дивідендів все одно відображаються у додатку АВ (рядки 1, 1.1).
Якщо дивіденди виплачувалися юридичним особам, необхідно визначити суму авансового внеску відповідно до пп. 57.1-1.2 ПКУ. Якщо дивіденди виплачувалися за поточний рік до подання річної декларації — авансовий внесок розраховується з усієї суми виплати.
Для виправлення подається уточнююча декларація відповідно до п. 50.1 ПКУ. Якщо внаслідок виправлення виникає сума донарахування, її необхідно сплатити до подання уточнюючої декларації.
Щодо об’єднаної звітності. Якщо дивіденди виплачувалися фізичним особам і їх не відображено у додатку 4ДФ, необхідно подати уточнюючий Податковий розрахунок за відповідні квартали (п. 51.1, п. 176.2 ПКУ). Дивіденди відображаються з ознакою доходу «109». Ставка ПДФО — 5% (пп. 167.5.2 ПКУ), військовий збір у 2025 році — 5% (п. 16¹ підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).
Щодо штрафів. Відповідно до пп. 69.38 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ, на період дії воєнного стану у разі самостійного виправлення помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання, штрафні санкції та пеня не застосовуються, якщо виправлення здійснене до початку перевірки.
Отже, зараз слід:
подати уточнюючі декларації з податку на прибуток з додатком АВ за І квартал та півріччя 2025 року;
подати уточнюючі Податкові розрахунки з додатком 4ДФ (якщо дивіденди виплачувалися фізособам);
сплатити донараховані суми податків з фізосіб (якщо не заплатили) до подання уточнюючих декларацій.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Подання старої місячної форми з ЄСВ за квітень 2026
Проблеми зі звільненням працівника ФОП: як діяти далі
Як уникнути блокувань розрахунків коригування при поверненні товарів
Уточнення звітності: як додати пропущену оплату ФОПу
Потрібно подати уточнюючий звіт?
Як правильно подати уточнюючий звіт…
Списання дебіторської заборгованості: чи потрібно нараховувати різниці
Помилки в нарахуванні зарплати та компенсації при звільненні працівника
Чи потрібно доплачувати директору за виконання функцій касира
Складнощі з виплатою зарплати працівникам ФОП під час навчання
1. Чи може податкова докопатись, що та готівка була отримана від підприємницької діяльності?
2. ФОП пропустив термін сплати податків з з/п. В разі…
Проблеми з лікарняним: звіти, штрафи та їх оскарження
Працівнику не можуть видавати лікарняний система не бачить, що працівник оформлений офіційно, в ПФУ сказали подати звіт, звіт подала, сформували ОК 5, а ці 3 місяці не зараховані до стажу. Це тимчасова помилка чи через те, що звіт поданий не по тій формі?
Наказ про вихід на роботу після лікарняного лікарняного періоду
Уточнення декларації з податку на прибуток та штрафні санкції
Документи для списання товарів ФОП: нюанси та вимоги
Повернення на загальну систему: реєстрація накладної та штрафи
1. Чи зможе ФОП зареєструвати податкову накладну, коли повернеться на загальну…

