Правильна фіскалізація коштів для ФОП в інтернет-торгівлі
Ні, ваші дії щодо фіскалізації цих коштів 16.01.2026 є неправильними та зайвими. При роботі з «Укрпоштою» на умовах післяплати ФОП не повинен видавати фіскальний чек ПРРО на суму, що надходить на рахунок.
Згідно з роз'ясненнями ДПС (зокрема, ІПК ДПС від 18.06.2024 №3291/ІПК/18-28-07-06-07), «Укрпошта» є національним оператором поштового зв'язку. Коли покупець оплачує товар у відділенні «Укрпошти» (післяплата):
Саме «Укрпошта» видає покупцеві фіскальний чек у момент передачі посилки та приймання оплати.
Цей чек ідентифікує продавця та підтверджує оплату товару.
Оскільки розрахунковий документ видає поштовий оператор, продавець (ФОП) не зобов'язаний застосовувати РРО/ПРРО для цієї операції.
Кошти, які «Укрпошта» перераховує на ваш поточний рахунок (IBAN), надходять як безготівковий переказ від юридичної особи (поштового оператора) за договором. Така операція не є розрахунковою у розумінні Закону №265. Відповідно, видавати ще один чек ПРРО на ці кошти — це помилка, яка призводить до подвоєння виручки в системі ДПС.
Для ФОП на єдиному податку датою отримання доходу є дата надходження коштів на поточний рахунок (п. 292.6 ПКУ).
У вашому випадку дохід виникає 15.01.2026. Саме цією датою ви маєте зробити запис у Книзі обліку доходів (або іншому реєстрі, який ви ведете).
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Запит щодо форми звіту про квоту інвалідів у 2023 році
Є відповідь АІ
Реєстрація пересувної точки продажу морозива: що потрібно знати
Коли правильно відобразити благодійну допомогу у бухобліку
Перебронювання власника підприємства як кінцевого бенефіціарного власника
Кількість працівників у звіті 1 ПВ: нюанси врахування типів робіт
Чи потрібно в квартальний звіт 1 ПВ в рядок 7040 (1 колонка кількість осіб) включати працівники мають два типу роботи по основному місцю на штатній посаді і по ЦПХ за виконання певної роботи:
1. працівників, які на одному підприємстві оформлені за…
Є відповідь АІ
Помилка в податковій накладній: виправлення та можливі штрафи для підприємств
Є відповідь АІ
Обов'язки підприємства щодо військовозобов'язаних та їх розшуку
Чи може працівник, що працює місяць, отримати відпустку

Продаж електротранспорту на ФОП: можливості та оформлення діяльності
Є відповідь АІ
Чи може іноземець з посвідкою зареєструвати ФОП в Україні
Правомірність віднесення гарантійного платежу на витрати орендаря
Є відповідь АІ
Повідомлення для податкової про подовження КЕП для неплатника ПДВ
Проблеми з виправленням компенсуючої ПН та реєстрацією РК
Перебронювання кінцевого бенефіціара: нюанси та порядок дій
Відображення добових витрат у звіті за відрядження працівника
Заповнення авансового звіту для відрядження за кордоном автомобілем
Є відповідь АІ
Ризики неподачі податкових розрахунків за зарплату директора ТОВ
Оптимальні рішення для уникнення дисконтування фінансової допомоги
Є відповідь АІ
Консультація щодо нарахування індексації зарплати у 2026 році
Просимо надати консультацію щодо нарахування індексації у 2026 році.
Ситуація 1.
31.03.2026 р. до штатного розпису введено нову посаду (затверджено посадовий оклад). З 01.04.2026 р. на цю посаду прийнято працівника в порядку переведення з іншого…


