Ситуація з ПДВ при реалізації дронів військовим частинам
Вважаємо, що у Вашому випадку не потрібно ніяким чином нараховувати компенсуючий ПДВ згідно з п.п.198.5. «б» ПКУ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n4931 ).
Також немає підстав для нарахування розподільчого ПДВ згідно з п.199.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n4967 ).
Тому що ««у разі здійснення операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість відповідно до підпунктів 4 і 5 цього пункту, положення пункту 198.5 статті 198 та статті 199 цього Кодексу не застосовуються щодо таких операцій» (п.32 підр.2 розд.ХХ ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n8035 ).
Тобто податковий кредит зберігається.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Вітання з Новим Роком та вдячність за підтримку ФОП
Пільги для ФОП під час лікарняного по вагітності та пологах
Як правильно скласти податкову накладну за договором субпідряду
Дата переходу на ПДВ: як правильно вказати в заяві
Нарахування тримісячного середнього заробітку при звільненні працівника
Перехід на спрощену систему: податкові декларації та їх заповнення
Умови роботи працівниці в декреті на новому місці роботи
Чи потрібен наказ про індексацію зарплати з 01.01.2026
Чи потрібно сплачувати ЄСВ ФОП, зареєстрованому посеред місяця
Розбіжності в доходах: Пояснення для податкової служби необхідне
допоможіть будь ласка з поясненням в податкову.
…

