Податкова соціальна пільга для працівників з трьома дітьми
ПСП не буде застосована.
Згідно зі ст. 169 ПКУ платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (з урахуванням норм абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ), на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 100 відс. суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 ПКУ (у 2025 році – 1514,00 грн), на кожну таку дитину.
Але ПСП застосовується якщо розмір зарплати не перевищує граничний розмір. При чому для "дитячої" ПСП такий граничний розмір для одного батька визначається кратно кількості дітей. Для іншого з батьків - граничний розмір зарплати визначається в загальному порядку. Таким чином обидва з батьків мають право на застосування ПСП на дітей. Проте для одного з батьків розмір зарплати за місяць для застосування ПСП не повинен перевищувати 4240 грн. Для другого з батьків в 2025 році для застосування ПСП зарплата не повинна бути більше 4240 грн х кількість дітей.
У вашому випадку граничний розмір зарплати для одного з батьків 4240 х 3= 12720 грн. Фактична нарахована зарплата перевищує цю межу, тому ПСП не буде застосована.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
ФОП з дитиною: як отримати допомогу на няню
Пільги по сплаті ЄСВ для ФОП з пенсією по втраті
Оплата ЄСВ для ФОП після народження дитини: важливі нюанси
Зміни в законодавстві: право ФОП на звільнення від ЄСВ
Пільги по ЄСВ для ФОП при отриманні соціальних виплат
Чи потрібно ФОП сплачувати ЄСВ після народження дитини
Оплата ЄСВ для ФОП після народження дитини: нюанси 2026 року
Чи потрібно ФОП платити ЄСВ за перший квартал 2026
Штрафи за відсутність працівника з інвалідністю у ФОП
Визначення уповноважених осіб у заяві під час декрету
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізособи на IBAN
Чи потрібно фіскалізувати оплату від фізичної особи на реквізити IBAN за …


