Як документально підтвердити надання послуг фізичним особам без електроніки
Питання: як правильно документально оформити факт надання послуг фізичним особам та ФОП, які не користуються системами електронного документообігу, якщо інших підтверджуючих документів про використання послуг (крім оплати) підприємство не має?
Які варіанти документального підтвердження можна застосувати? завчасно дякую
На нашу думку, при наданні послуг фізособам можливі різні варіанти:
1) Ви так само як і з юридичними сособами можете надсилами їм документи в електронному вигляді - зокрема, ФОПам.
2) фізоосбам (не ФОП), якв не можуть підтримувати з Вами електронний документооброт, Ви маєте складати акти та надсилати фізособам в паперовій формі.
3) можливо, якщо акти за надані послуги формуються у Вас в автоматичному режимі і надсилаються в електронний кабінет замовнкиам послуг (фізособам), то можливо, Ви скористаєтесь такими нормами Закону про бухобілк № 996 в ст. 9 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/996-14#n155):
"2. ...Первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовуються у бухгалтерському обліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг."
4) документи на надані послуги можуть надсилатися фізособам як рахунки-фактири, якщо вони складаються на надані послуги. Такі документи не потребують підпису іншої сторони, але мають бути оплачені замовнкиами і тоді вони виконуюють фукнкцію первинного документу (акту).
Лист МФУ від 24.03.2023 р. N 41010-06-5/7983:
«…для цілей бухгалтерського обліку оформлений з дотримання вимог законодавства рахунок-фактура (інвойс) може бути підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарської операції з постачання товарів, робіт (послуг) без складання акта приймання-передачі, з урахуванням вимог цивільного та господарського законодавства щодо питань, пов'язаних із виконанням договірних зобов'язань, а також належним чином оформлених договорів тільки у разі оплати такого рахунку-фактури (інвойсу), що підтверджується відповідними документами (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера тощо).»
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Проблеми зі звільненням працівника ФОП: як діяти далі
Як уникнути блокувань розрахунків коригування при поверненні товарів
Уточнення звітності: як додати пропущену оплату ФОПу
Потрібно подати уточнюючий звіт?
Як правильно подати уточнюючий звіт…
Помилки в нарахуванні зарплати та компенсації при звільненні працівника
Опис початкових залишків товарів для нової точки продажу
В цій точці обліку були такві первинні документи:
1. Опис залишку товарів станом на 26.11.2021 р.
2. форма ведення обліку
3. прибуткові та видаткові накладні.
Складнощі з виплатою зарплати працівникам ФОП під час навчання
1. Чи може податкова докопатись, що та готівка була отримана від підприємницької діяльності?
2. ФОП пропустив термін сплати податків з з/п. В разі…
Проблеми з лікарняним: звіти, штрафи та їх оскарження
Працівнику не можуть видавати лікарняний система не бачить, що працівник оформлений офіційно, в ПФУ сказали подати звіт, звіт подала, сформували ОК 5, а ці 3 місяці не зараховані до стажу. Це тимчасова помилка чи через те, що звіт поданий не по тій формі?
Наказ про вихід на роботу після лікарняного лікарняного періоду
Уточнення декларації з податку на прибуток та штрафні санкції
Документи для списання товарів ФОП: нюанси та вимоги
Сплата ЄСВ для ФОП 3 групи під час декретної відпустки
Облік програмного забезпечення: початкова вартість і витрати підприємства
Відшкодування витрат без оригіналів: чи прийнятні скановані чеки
Визначення дат для військового обліку і бронювання на підприємстві
Правила оформлення Додатка 5 для військового обліку та бронювання
Коригування обліку субпідрядника після аудиту: важливі нюанси
Відпустка працівниці: питання щодо непогашених днів відпустки
Працівниця за період 01.07.24-30.06.25 була у відпустці 6дн.(18.09.24-23.09.24) + 3 дн.(02.07.25-04.07.25).
Зараз іде у відпустку на 5 днів. Пише 1 дн. (11.05.26 за період 01.07.24-30.06.25) та 4 дн. (12.05.26-15.05.26 за період 01.07.25-30.06.26). Чи…

