Заголовок тимчасово відсутній
1) якщо Ви є ТОВ, то за Законом про ТОВ № 2275 в ст. 26 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2275-19?find=1&text=%D0%B0%D0%BA%D1%86%D1%96%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80#n156) визначено:
"3. Дивіденди можуть виплачуватися за будь-який період, що є кратним кварталу, якщо інше не передбачено статутом."
Якщо протоколи рішень про виплату дивідендів затверджені за 1 кв. 2024 р. від 10.05.2024 р.,за півріччя 2024 р. від 09.08.2024 р., за 9 місяців 11.11.2024 року, тобто, всі мають дату до 01.12.2024, то ставка ВЗ - 1,5 %, оскільки дивіденди остаточно оподатковуються ПДФО та ВЗ в момент їх нарахування
Нагадаємо такі норми ПКУ щодо дивідендів:
1) ст. 170 ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965):
"170.5.4. Доходи, зазначені в цьому пункті, остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику податку за ставкою, визначеною підпунктами 167.5.1, 167.5.2 і 167.5.4 пункту 167.5 статті 167 цього Кодексу."
2) р. ХХ пр. 10 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8462) - щодо правил нарахування ВЗ:
"1.4. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору з доходів платників збору, зазначених у підпункті 1 підпункту 1.1 цього пункту, здійснюються в порядку, встановленому розділом IV цього Кодексу, з урахуванням особливостей, визначених підрозділом 1 цього розділу, за ставкою, визначеною підпунктом 1 підпункту 1.3 цього пункту."
ДПСУ також надала такі роз`яснення щодо застосування ставки військовог збору (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/847129.html):
"До усіх інших доходів, які включаються до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податків, у тому числі у вигляді виплат за цивільно-правовими договорами, орендної плати, процентів за депозитами, дивідендів тощо, які нараховані (виплачені, надані) податковими агентами платникам податку після 1 грудня 2024 року, застосовується ставка військового збору у розмірі 5 відсотків незалежно від того, що такі доходи нараховуються за виконання робіт (послуг), за користування майном платника податків тощо у податкових періодах до 1 грудня 2024 року, оскільки відповідно до Кодексу такі доходи є доходом звітного періоду, в якому вони безпосередньо були нараховані (надані, виплачені), а не періодів, за які вони були нараховані."
Отже, якщо дивіденди нараховані до 01.12.2024 (є протокол загальних зборів), то ставка ВЗ - 1,5 %
Виплата дивідендів після 01.12.2024 вже не змінює ставку ВЗ.
2) Чи треба в протоколі зазначати строки виплати?
Ви маєте вказати в протоколі строки виплати дивідендів, але якщо Ви навіть порушите ці строки, за це не передбачена відповідальність.
Закон № 2275 ст. 26:
"4. Виплата дивідендів здійснюється у строк, що не перевищує шість місяців з дня прийняття рішення про їх виплату, якщо інший строк не встановлений статутом товариства або рішенням загальних зборів учасників."
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Є відповідь АІ
Чи потрібно оформлювати касові документи за ДСТУ 4163:2020
Є відповідь АІ
Облік лікарняних виплат після звільнення працівника: нюанси звітності
Облік товарних операцій: купівля, продаж та ПДВ для ТОВ
Проведення операцій з ПДВ: купівля, продаж та оформлення ПН
Дії ФОП при перевищенні ліміту 2 групи ЄП у 2026 році
Правильне відображення паркомісць у 20-ОПП та КВЕДи
Є відповідь АІ
Зміни у ПДВ для спрощенців: ліміти та обов'язок переходу
Є відповідь АІ
Порядок повернення коштів працівниці за реєстрацію транспорту підприємства
Швидка розблокування податкової для імпортного товару з передплатою
Заповнення графи 15 форми 20-ОПП для орендодавців нерухомості
КВЕДи для ФОП при наданні посередницьких послуг з оренди
Які КВЕДи мають бути для такої…
Необхідність угоди та первинних документів для рекламних послуг
Є відповідь АІ
Питання щодо використання ПРРО при оплаті частинами для ФОП
Право підприємства на ПДВ в разі поновлення реєстрації
Є відповідь АІ
ПДВ та амортизація основних засобів при зміні статусу платника
Заборона на повернення документа при звільненні працівника з інвалідністю
Індексація заробітної плати: серпень чи вересень 2026 року
Є відповідь АІ
Чи можна використовувати факсиміле для підпису табелів
Чи можна Факсиміле директора ставити на Табелях роб часу?
Хто може підписувати табеля замість директору, на кого можна делегувати цю процедуру?
дякую…


