Заголовок тимчасово відсутній
як доречно виплатити винагороду чи премію директору? сам собі? чи нецільову благ допомогу?
Можна виплатити і премію, і нецільову допомогу.
Щодо премії - то потрібно звернутися до статутних документів - чи передбачена там можливісмть для директора здійснювати преміювання самого себе чи потрібна на це згода власника.
Звісно, коли власник одночасно і директор, то це виглядає. як формальність, але все-таки, якщо така згода передбачена Статутом, то варто спочатку ухвалити Рішення власника про виплату премії директору.
Якщо такої вимоги у Статуті нема, то видається звичайний наказ на преміювання Наказ про преміювання директора
Врахуйте лише, що у випадку надання премії - уся сума підлягає оподаткуванню (утримується ПДФО, ВЗ та нараховується ЄСВ).
У випадку надання нецільової благодійної допомоги, слід врахувати, що відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n3965 не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим ст.169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого.
У 2024 році граничний розмір доходу в цілях цієї статті - 4240 грн.
Сума допомоги понад 4240 грн - утримується ПДФО та ВЗ.
ЄСВ не нараховується на всю суму такої допомоги (згідно п. 14 Переліку з постанови КМУ від 22.12.2010 р. № 1170 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1170-2010-%D0%BF#Text )
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Чи потрібно ФОПу вести два журнали реєстрації наказів
Облік фінансових збитків та податкових різниць у звітності
Бухгалтерський збиток 3млн127 тис
…
Показувати іншого ФОП у звітності: наслідки та рекомендації
Необхідність уточнення військово-облікової спеціальності працівника підприємства
Питання щодо подання декларації ЄП для ФОП у 2025 році
Фоп зареєстрований 14/08/2025р .
до кінця …
Як правильно заповнити звітність по ЕСВ та ПДФО
Чи правильно нарахування доплати до мінімальної заробітної плати
Табелювання годин роботи ФОП: необхідність чи наказ для оформлення
Часткова дистанційна робота: можливості та умови запровадження
Обчислення лікарняних для працівника без попереднього стажу роботи
Коригування ЄСВ для ФОП: виправлення звіту і доплата необхідна
Використання прибутку з Дт сальдо рахунка 442 в податках
Необхідні документи для зарплатної та кадрової звітності ФОП
Правильність відображення нарахування зарплати при перехідній відпустці
Чи потрібно виплачувати вислугу років лікарю в поліклініці
підкажіть будь ласка чи потрібно платити за …


