Заголовок тимчасово відсутній
ТОВ на загальній системі отримало кредит по програмі 5-7-9
Чи включається в дохід сума вибраного кредиту?
Чи включаються у витрати %% по кредиту та інші суми,пов'язані з видачею кредиту?
поитрібна повна консультація обліку отриманих коштів з бух проводками
Дякую!
В доходи сума кредиту не включається ("тіло" кредиту не включається, адеж Ви його повністю повертаєте).
Вам за державною програмою компенсують тільки частину процентів, нарахованих помісіячно за користування кредитом.
На даний час серед фахівців є два підходи щодо відображення відшкодування відсотків за пільговими кредитами, які компенсує держава по програмі "5 - 7 - 9".
1. базується на тому, що доходи від цільового фінансування мають бути визнані одночасно з визнанням витрат, які воно має покривати (п. 17 НПСБО 15 - отримане ЦФ визнається доходом протягом тих періодів, в яких були визнані витрати, пов`язані з таким фінансуванням). Тобто, в один день визнаються:
Дт 951 Кт 684 – нараховані повні відсотки
Дт 684 Кт 311 – сплачені відсотки Вами
Дт 48 Кт 718 – визнані доходи в межах відсотків, що буде фінансувати державний Фонд за договором (заборгованість дебіторська)
На залишку Кт 684 висить заборгованість по відсотках перед банком, не підтверджена фінансуванням бюджетом, а по Дт 48 висить в іншій дебіторській заборгованості також заборгованість дебіторська яка поки що не підтверджена бюджетом
Дт 684 Кт 48 – фактична оплата від бюджету проводиться, коли банк підтверджує Вам право на фінансування з бюджету
2. базується на тому, що цільове фінансування не визнається доходом доти, поки не існує підтвердження того, що воно буде отримане (п. 16 НПСБО 15). За умовами держпідтримки кожний платіж на фінансування проходить контроль на предмет - чи дотримані підприємством певні умови щодо такого фінансування. Про факт надходження (підтвердження) фінансування банк повідомляє платника, що фінансування надійшло. За таких обставин маємо такий облік:
На дату нарахування відсотків:
Дт 951 Кт 684 - нараховані повні відсотки
Дт 684 Кт 311 - сплачена Ваша частина
На дату отримання повідомлення банку про отримане фінансування:
Дт 684 Кт482 - дату підтвердження банком, що сума фінансування отримана
Дт 482 Кт 718 – дохід визнається на суму часткової компенсації, підтвердженої банком.
В цьому варіанті немає дебіторської заборгованості Фонду (Дт 48),
На нашу думку, підприємство робить так, як пропише у своїй обліковій політиці
Додатково - див. - https://storage.7eminar.ua/content/finelf_record/3118/m6/Prezentatsiia_VV_m6u2.pdf
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Де знайти курси BAS для початківців: поради та рекомендації
Підкажіть, будь ласка, де можна пройти курси по BAS для для початківців
Дякую…
Проблема переходу на спрощену систему для ФОП з боргами
Є відповідь АІ
Коли зменшувати податкові зобов'язання: дата реєстрації чи повернення
Залишкова вартість автомобіля для продажу: врахування амортизації та ізносу
Обов'язки підприємства щодо декларування нерухомості та сплати податків
Є відповідь АІ
Відновлення податкового кредиту після помилки в рахунках-фактурах
Необхідність подання уточнюючих декларацій після податкової перевірки
Є відповідь АІ
Повернення комплектуючої на гарантійний ремонт: облік та зобов'язання
Відповідь АІ схвалено і доповнено експертом
Перелік документів з військового обліку для стенду підприємства
Відповідь АІ схвалено експертом
Заробітна плата військовозобов'язаних: обов'язкові вимоги для бронювання
Чи підлягає працівник бронюванню при навчанні на денній формі
Вибір типу об’єкта оподаткування у формі № 20-ОПП
ФОП здійснює діяльність із проведення перевірок на поліграфі (детекторі брехні). Для здійснення діяльності ФОП орендує робоче місце — стіл у приміщенні/просторі, де фактично проводить перевірки.
У договорі оренди фактично…
Обов'язок реєстрації акцизних накладних для ТОВ на загальній системі
Зміна даних директора в накладній: що робити у відпустці
Як продати ТОВ або передати корпоративні права правильно
Наслідки невиплати валютної передплати нерезиденту після експорту товару
Звітність про засаджені землі після збирання врожаю озимих
Помилки у звітності: як виправити та перевірити інформацію
20.08 виявилось що не подали лікарняні за рахунок пфу - знову подали нову звітну з додатком 1ДФ в якому тільки відобразили лікарняні.
Чи все зробили правильно…
Сплата ЄСВ для декретних виплат ФОП без доходу в 2026 році
Є відповідь АІ

