Заголовок тимчасово відсутній
На жаль, Ви не вказуєте код УКТ ЗЕД товару, який Ви бажаєте передати в якості благодійної допомоги.
На нашу думку, все залежить - яка саме пільга по цим товарам (РЕБ) Вами застосовується.
Пільга з ПДВ визначається пп.4 та пп.5 п.32 підрозд.2 розд.XX ПКУ (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8035). Але є певні різниці між застосуванням пп. 4 та пп. 5
1. Відповідно до пп.4 п.32 підрозд.2 розд.XX ПКУ - звільняються від оподаткування ПДВ товари оборонного призначення.
Такі товари визначенні в п.29 ч.1 ст.1 Закону "про оборонні закупівлі" № 808 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/808-20#n8).
Тобто певний товар набуває статусу товару оборонного призначення за умови постачання державним контрактом (договором) з оборонних закупівель та підприємство-продавець товару набуло статусу виконавця або співвиконавця державного контракту з оборонних закупівель.
Державний контракт (договір) (п.17 ч.1 ст.1 Закону №808-IX) - Угода, укладена у письмовій формі державним замовником від імені держави з виконавцем відповідно до затверджених планів закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення.
Виконавець державного контракту (договору) з оборонних закупівель (п.2 ч.1 ст.1 Закону №808) - суб’єкт господарювання незалежно від організаційно-правової форми та форми власності або іноземний суб’єкт господарювання (інша іноземна юридична особа) чи об’єднання юридичних осіб, з якими укладено державний контракт (договір) за результатами проведення закупівель.
Роз'яснення ДПС:
ДПС у ІПК №1118/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 03.05.2023р. та №1113/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 03.05.2023р. дотримується такої позиції:
якщо підприємство-продавець є виконавцем/співвиконавцем державного контракту у розумінні норм, визначених Законом №808, а товари належать до категорії товарів оборонного призначення у розумінні норм, визначених п.29 ст.1 Закону №808, та класифікуються за групою товарів, зазначених у пп.4 п.32 підрозд.2 розд.ХХ ПКУ, то операції підприємства з постачання товарів виконавцю/державному замовнику, підлягатимуть звільненню від оподаткування ПДВ.
В цій ситуації умовні ПЗ за п. 198.5 ПКУ взагалі не нараховуються.
Але при безоплатній передачі РЕБ на БФ відсутнє постачання по держконтракту.
Отже, пп. 4 п. 32 пр. 2 р. ХХ ПКУ не працює у Вашій ситуації.
2. Відповідно пп. 5 п. 32 пр. 2 р. ХХ ПКУ:
Постачання певних товарів звільняється від оподаткування, якщо кінцевим отримувачем таких товарів відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено: правоохоронні органи, міністерство оборони України, Збройні Сили України та інші військові формування, добровольчі формування територіальних громад, утворені відповідно до законів України, інші суб’єкти, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону та/або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, підприємства, які є виконавцями (співвиконавцями) державних контрактів (договорів) з оборонних закупівель (далі – Сили оборони України).
Роз'яснення ДПС:
ДПС в ІПК №3795/ІПК/99-00-21-03-02-06 від 27.10.2023р. зазначає:
«Операції з постачання на митній території України товарів, що класифікуються за групами, товарними позиціями та підкатегоріями УКТ ЗЕД, перерахованими у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, підлягають звільненню від оподаткування ПДВ за умови, що кінцевим отримувачем таких товарів відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено осіб, зазначених у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Якщо кінцевим отримувачем товарів відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору не визначено суб’єкта, який зазначений у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, то такі операції підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
Таким чином, операції з постачання на митній території України товарів, що класифікуються за кодом УКТ ЗЕД 8806, та кінцевим отримувачем яких відповідно до сертифіката кінцевого споживача або згідно з умовами договору визначено суб’єкта, який зазначений у підпункті 5 пункту 32 підрозділу 2 розділу XX ПКУ (з урахуванням вказаних у таких абзацах обмежень), підлягають звільненню від оподаткування ПДВ по всьому ланцюгу поставки»
Отже, якщо Ви безоплатно передаєте товар, який вказаний в пп. 5 п.32 пр. 2 р. ХХ ПКУ на БФ як благодійну допомогу за письмовим договором дарування (благодійної лопомоги, в якому вказано, що кінцевим отримувачем цьго товару буде ЗСУ, то:
- операція має пільгу за цим пунктом, тому має бути складена ПН на пільгову поставку
- якщо при придбанні цього товару Ви отримали податковий кредит, то при використанні його в пільговій операції маєте нарахувати умовні ПЗ за п. 198.5 ПКУ.
Щодо податку на прибуток
Оснільки Ваш дохід менше 40 млн.грн. і Ви ймовірно прийняли рішення про непроведення коригувань, то будь-яка сума благодійної допомоги списується на витрати в бухобдіку і для цілей податкового обілку не коригується. Все залишається як в бухобілку (Дт 977 Кт 209 - списанан вартість переданої БФ).
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Компенсація за відпустку при звільненні інваліда 2 групи
Чи потрібно коригувати об'єднану звітність ФОП за квітень
Вибір групи ФОП для криптовалюти та інвестицій: поради
Сплата ЄСВ: чи можливо використовувати особисту картку ФОП
Відповідальність за нереєстровану діяльність на спрощеній системі оподаткування
Заповнення декларації ФОП при зміні групи оподаткування: нюанси
Є відповідь АІ
Військовий облік: чи повідомляти про порушення правил повістки
Є відповідь АІ
Фіскалізація продажів інтернет-магазину: важливі аспекти та питання
Прошу надати консультацію щодо фіскалізації операцій клієнта — інтернет-магазину спортивного одягу. Продажі здійснюються через сайт та Instagram, доставка — ТОВ «Нова пошта» з післяплатою.
Прошу роз'яснити:
коли продавець повинен формувати…
Як правильно заповнити декларацію при перевищенні ліміту ТОВ
Документи для військового обліку та бронювання працівників на 2026 рік
Виплачені відпускні: як врахувати при перенесенні відпустки
Є відповідь АІ
Як правильно заповнити Додаток Ф2 при збитках ФОП
Є відповідь АІ
Зразок наказу для закріплення контактних даних керівництва підприємства
Є відповідь АІ
Виведення доходів з Preply на рахунок ФОП: можливі варіанти
Звітність та сплата ЄСВ, ПДФО і ВЗ для підприємства
Дії керівництва ТОВ при призові водія до армії
Як правильно індексувати зарплату: до окладу чи зарплати
Є відповідь АІ
Нарахування лікарняних у червні: облік у звіті 4ДФ
Є відповідь АІ
Виправлення помилки в ліцензії на продаж алкоголю КОРО
Є відповідь АІ

