Заголовок тимчасово відсутній
У підприємства рахується дебіторська заборгованість , із невизначеним терміном повернення.
По заброргованості , яка є короткостроковою, дисконтування не проводиться.
Невизначення терміну оплати в договорі фактично дає податківцям підстави вважати її довгосроковою, за якою підприємство мало б проводити дисконтування.
Але з іншого боку, оскільки механізм дисконтування чітко в НПСБО 10 не прописаний, та без визначення терміну повернення такох заборгованості розрахувати суму дисконту також неможливо, то питання щодо дисконтування лишається невизначеним.
Для того, щоб владанти це питання , було б доцільно укласти додаткову угоду, в якій визначити термін оплати - щоб визначити статус такох заборгованоості, короткострокова чи довгострокова. І в цоьому випадку, якщо заборгованість короткострокова- підприємство дисконтування не проводить, а у разі неповерення боргу очікує терміну давності (який почне спливати тільки після закінчення військового стану), та у разі настання безнадійності, може списати таку заборгованість на витрати.
Якщо заборгованість буде прощена за власною ініціативою підприємством, воно має повідомити про це фізособу, та така фізособа має самостійно сплатити ПДФО та ВЗ по результатах річного декларування. Якщо підприємство заборгованість прощає. але належним чином особу не повідомляє - сплачує ПДФО та ВЗ з прощеної суми самостійно. Частину боргу, що не перевищує 25% мінзарплати ( п. п. 165.1.55 п. 165.1 ст. 165 ПКУ)можна "простити" без податків, частина такого боргу буде відображатися в 4ДФз ознакою 189, решта оподатковуться , ознака 126. І так буде незалежно від того, чи нараховує підприємство податки, чи ні (тобто якщо цей обов'язок виконуватиме сама особа) Повідомлення про прощення краще поштою, з повідомленням про вручення, та зберігати його для податкової.
У разі, якщо заборгованість довгострокова - підприємство має проводити дисконтування на дату балансу та відображати наслідки на рахунках доходів та витрат, що вплине на фінрезультат.
На період, поки заборованість є короткостроковою, але протермінованою, у підприємства не відбувається змін в податковому та бух.обліку, але звісно при перевірці може стати питання, чому підприємство не вживає заходів щодо стягнення такої заборгованості. Отже, такі заходи, у вигляді повідомлення боржника, складання акту звірки тощо слід формально провести.
Пов'язаність господраюючих суб'єктів -резидентів в господарських відносинах не має значення, застереження щодо звичайних цін у віносинах пов'язаних резидентів в ПКУ відсутнє. Натомість. є окреме застережнення щодо звичайних цін у віносинах з будь якою фізособою - щодо можливої наявності індивідуальної знижки. Безумовно, в даному випадку присутній ризик щодо того, що податкова побачить в такому договорі приховане надання індивідуальної знижки. Тобто, наявність ризику залежить від великої кількості суб'єктивних факторів.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Обов'язки нотаріуса щодо надання документів підприємству за послуги
Гранична дата подання змін облікових даних до ТЦК
Коригування фінансового результату: витрати на маркетинговий захід
Чи потрібно оформлювати касову видачу при частих здачах виручки
Пільги ПДФО для працівника з дітьми та інвалідністю
Працівник має 2 дітей, одна з них неповнолітня, інша має 18 років, але є інвалідом
Яку пільгу ПДФО у такому випадку має жінка, при найму на роботу…
Документи ФОП для відправлення товарів та фіскалізація накладних
Вибір одиниці виміру для ремонту лодок: послуга чи гривня
Фіскалізація оплат ФОП: Інтернет-платформи та поштові сервіси
Як правильно облікувати витрати на нотаріальні послуги
Використання скан-копій контрактів у зовнішньоекономічній діяльності: можливості
Є відповідь АІ
Взаємодія рахунків ФОП: доходи та декларація про прибутки
Оподаткування послуг фізичної особи-нерезидента: важливі нюанси звітності
Розподіл витрат на флористичне оздоблення в ІТ-компанії
Є відповідь АІ
Уточнений звіт за червень: складнощі з ознаками рядків
Через те, що звіт квартальний і по місячно не здавався, лікарняна система не бачить. Здала помісячно. Лікарняний є.
Надіслала заявку-розрахунок. Гроші прийшли. Але тепер потрібно подати Уточнений звіт за ЧЕРВЕНЬ місяць, оскільки…

